X

Ava Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer’den Regülasyon Yorumu: Türkiye Adına Fırsat Çok Büyük!

Kripto para birimi yasal düzenlemelerine ilişkin fikirlerini aktaran Emin Gün Sirer, Türkiye adına büyük bir fırsatın olduğunu söyledi.
10:30
3 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ava Labs’ın kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, Hürriyet’ten Gazeteci Sefer Levent’e röportaj verdi. Röportajında kripto varlıklara ilişkin yasal düzenlemeler konusunda bir değerlendirme yaparak konuyla ilgili fikirlerini aktaran Sirer, bu alanda Türkiye adına büyük fırsatlar olduğunu ifade etti.

Emin Gün Sirer: Türkiye İçin Büyük Fırsat

Blockchain teknolojisinin altyapısının henüz dünyanın hiçbir ülkesinde tam anlamda bir yasal zemine sahip olmadığını dile getiren Emin Gün Sirer, Türkiye adına büyük fırsatlar olduğunu ve bu konuda hızlı hareket edilmesi gerektiğini ifade etti. Sirer, zaman kaybedilmeden kripto varlıklara yasal bir zemin kazandırılması durumunda, gerçekleşmekte olan kripto devriminin önemli bir kısmının Türkiye’de gerçekleşebileceğini ve bunun getirisinin hem doğrudan hem de dolaylı olarak yüksek olacağını belirtti.

Kripto varlıkların ilk ortaya çıkış sürecindeki kanunsuz günlerin geride kaldığını da sözlerine ekleyen Emin Gün Sirer, artık bu alana kurumsal şirketlerin de dahil olduğunu ve kripto para birimlerinin itibarlı sistemler haline geldiğini belirtti.

Emin Gün Sirer, Yatırımcıları Uyardı

Emin Gün Sirer, kripto varlıklar ile ilgilenen yatırımcıların hiç kimseden tavsiye almaması ve bir projeye yatırım yaparken çok ciddi bir araştırma yapması gerektiğinin altını çizdi. Bir coin veya token’ın fiyatının cent bazında çok düşük olmasının bir kriter olmadığını ifade eden Sirer, kripto para birimlerinin arzının büyük bir öneme sahip oluğunu vurguladı. Sirer, global ölçekte tanın isimler de dahil olmak üzere hiç kimseye güvenilmemesinin kritik olduğunu söyledi:

“Elon Musk alıyor diye hikayesi olmayan Dogecoin’i veya benzerlerini almayın. Alacağınız kripto para, yeni bir teknoloji içermeli. Bir başka kripto para biriminin kopyası olmamalı. Arkasındaki takım, kalıcı olmalı ve vizyon sahibi bir grup olmalı. Örneğin Dogecoin’in arkasında kimse yok, hikayesi yok, kullanım alanı yok.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar