X


Keiser’ın Altcoinler Hakkındaki İddiası Şok Etkisi Yaratacak!

Keiser yatırımcıların, bir gün altcoinlerin tamamiyle dolandırıcılık olduğunu farkedeceklerine inanıyor. Keizer, Bitcoin'in insanlık için en sağlam para çözümü olduğunu da ekliyor.
12:00
29 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para stratejisti ve ünlü TV yüzü Max Keiser, altcoinlerin ve özellikle Ethereum’un (ETH), eninde sonunda yok olacağını düşünüyor. Keiser, altcoinlerin dolandırıcılık olduğuna inandığını açıklıyor.

Kitco News’den Michelle Makori’ye konuşan Keiser, bu altcoinlerin bir piramit şeması olduğunu belirtiyor. Keiser, tüm altcoinlerin ise bitcoin boğa piyasasından faydalandığını düşünüyor. Makori ile yaptığı röportajda, BTC dışındaki herhangi bir altcoinin sürdürülebilir olmadığını ve BTC’nin sahip olduğu sağlam para özelliklerine sahip olmadığını düşündüğünü dile getiriyor.

Altcoinler Güvensiz mi?

Keiser Bitcoin’in; olası bir çöküşe, fiat paralarının merkeziyetçilik anlayışına ve piyasanın kırılganlığına karşı direnci ve koruması olduğunu söylüyor.

Keiser yatırımcıların, bu altcoinlerin tamamıyla dolandırıcılık olduğunu bir gün fark edeceklerine inanıyor.  Hepsinin bir piyasa aldatmacası olduğunu düşünüyor ve altcoinlerin tümünün gereksiz ve yararsız olduğunu belirtiyor.

Keiser, DeFi alanındaki protokollerin çoğunlukla başarısız olduğunu söylüyor. Bunun sebebini ise altcoinlerin, piyasadaki genel düzenleme alanının dışında olması olarak belirtiyor. Keiser, Bitcoin’in insanlık için en sağlam para çözümü olduğunu da ekliyor.

Bitcoin Zaman Ve Mekan Sorununu Çözebilir Mi?

Keiser, Bitcoin’in geleceğin ödeme yöntemi olduğunu şu sözleriyle belirtiyor:

Bitcoin, insanlık için yüzlerce yıldır çözülemeyen, zaman ve mekan ötesi durumlarda alışveriş ve takas sorununu çözüyor.

Keiser altın için, herhangi bir zaman diliminde takas yapmak için iyi bir ödeme yöntemi olduğunu söylüyor. Ancak altını fiziksel olarak taşımak zor olacağından tercih edilemeyeceğini söylüyor. Fiat para birimlerinin ise taşımasının kolay olduğunu düşünüyor ancak zamanla bu para birimlerinin de değerini kaybedeceğine inanıyor.

Keiser, insanlığın Bitcoin’i benimsemesini, internetin ilk zamanlarında insanlığın interneti benimsemesine benzetiyor. Ve BTC kullanımının giderek artarak tüm insanlığa yayılacağını düşünüyor. Keiser’e göre dünyayı yazılım yönetiyor. Yazılımın yakın gelecekte para piyasasına tamamiyle hakim olacağını düşünüyor.

Keiser daha öncesinde yatırımlarını altın üzerine yapıyordu. Ancak artık yatırımlarını BTC’ye taşıdı. Keiser, Bitcoin fiyatının bu yıl 220.000 dolara kadar ulaşacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar