X


Metaverse Coin’ler Dikkatleri Çekiyor: Bu Coin’de Büyük Artış Var!

Kripto para birimlerinde genel bir yükseliş hakim ve bu noktada metaverse coin’lerdeki artışlar dikkatleri çekiyor.
13:02
29 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri hafta sonuna yeşilde başladı ve bu noktada bazı metaverse coin’lerin fiyat performansları özellikle dikkat çekiyor. Hadi hafta sonunda kripto para piyasasındaki genel görünüme ve metaverse coin’lerin yaşadığı artışlara bir göz atalım…

Genel Piyasa Görünümü

Yazının kaleme alındığı an itibari ile lider kripto para birimi 37.800 dolardan işlem görürken, 32.900 dolarlık dip seviyesinin üzerine çıkıldığı görülüyor. Bitcoin son 24 saatte %3’ün üzerinde artış kaydetti ve bu durumun arkasında arka arkaya gelen olumlu haberlerin olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin’in yanı sıra piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH) artış ivmesinde ilerliyor. Son 24 saat içinde %6’nın üzerinde yükselen ETH, yazının kaleme alındığı an itibari ile önemli bir seviye olarak görülen 2.500 dolar üzerinde işlem görüyor.

Bu noktada hemen hemen tüm kripto para birimleri hafta sonunu yeşilde geçirirken metaverse token’larda ve özellikle The Sandbox’ta (SAND) yaşanan artış dikkatleri çekiyor.

Metaverse Token’lar ve SAND

SAND yazının yayına hazırlandığı sırada son 24 saatte yakaladığı yüzde yaklaşık olarak %12’lik artış ile 3,7 dolardan işlem görüyor. The Sandbox ve Warner Music Group arasındaki ortaklık bu artışın arkasındaki en önemli etkenlerden biri oldu. Bunun yanında The Sandbox’taki LAND sahipleri için düzenlenen airdrop da SAND fiyatı da üzerinde etkiliydi.

The Sandbox kadar olmasa da diğer metaverse coin’ler de piyasada yaşanan olumlu havadan paylarına düşeni aldılar. CoinMarketCap verilerine piyasa değeri bakımından en büyük metaverse projesi olan Decentraland’in kripto para birimi MANA son 24 saat içinde %6’nın üzerinde artış yaşarken, Theta Network (THETA) %3’ün, Axie Infinity (AXS) %4’ün ve Enjin Coin (ENJ) %7’nin üzerinde artış yaşadı.

Buna ek olarak Binance listelenmesi ile ilgili çıkan haberler sonrasında Bloktopia (BLOK) son 24 saatte %2 gibi yukarı yönlü küçük bir hamle yaparken son 1 haftada BLOK’un %22’den fazla artış yaşamış olduğu görülüyor. Bu noktada henüz BLOK’un Binance’de listelenmediğinin altını çizmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar