X


Kanada’nın En Büyük Kripto Para Borsalarından Biri, XRP ve USDT’yi Delist Edeceğini Duyurdu!

Kanadalı kripto para borsası Newton, XRP ve USDT'yi delist edeceğini açıkladı.
12:40
7 Aralık 2021
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kanada’daki en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsalarından biri olan Newton, düzenleyici endişeler sebebiyle XRP ve USDT’yi delist edeceğini duyurdu.

Borsa, XRP ve USDT’yi Son Tarih Olarak 15 Ocak’ta Tamamen Delist Ediyor

Söz konusu duyuruda, 20 Aralık günü saat 23.59’da borsada XRP ve USDT transferlerinin, 31 Aralık’ta ise alım-satım işlemlerinin  durdurulacağı belirtildi. Ayrıca borsa, 15 Ocak gününe kadar fonlarını çekmeyen kişilerin de herhangi bir işlem yapamayacaklarını belirtti.

Borsa, söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verdi:

“Kalan tüm XRP ve USDT’lerin, 15 Ocak tarihine kadar Newton hesabınızdan kaldırıldığından emin olmalısınız. Bu son tarihten sonra kalan tüm XRP ve USDT’ler, Newton tarafından sizin adınıza tasfiye edilecek ve nakite gelirleri hesabınıza iletilecektir.”

Tether ve Ripple Tartışmaları

Regülatörlerin birçok kez olumsuz açıklamalar yaptığı XRP ve USDT kripto para birimleri, son 1 yıl içerisinde eleştiri oklarının hedefinde oldu. Bu süreçte ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP ihraççısı Ripple şirketine bir dava açtı. Söz konusu davada, uzun süredir anlaşmaya varılamadı ve XRP’nin geleceği belirsizliğini korudu.

Düzenleyici kurumların radarına giren bir diğer şirket ise piyasaya USDT ihraç eden Tether şirketi oldu. Kripto savunucusu regülatörler dahil birçok ABD’li düzenleyici, Tether şirketinin şeffaf bir yönetim anlayışına sahip olmadığı yönünde birtakım açıklamalar yaptı. Eleştiriler, Tether’in piyasaya sürdüğü USDT’leri yüzde yüz oranında nakit ile desteklemediği ve yatırımcılarına geniş bir koruma sağlamadığı yönündeydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar