X


Japon Şirketten Önemli Kripto Para Girişimi

Japon şirket Rakuten piyasayı sevindiren bir girişimde bulundu.
08:30
1 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Japonya merkezli e-ticaret devi Rakuten Inc. dün kripto para borsası Bitcoin Inc.’i satın aldığını duyurdu. Rakuten’in borsa için 265 milyon yen (2,4 milyon $) ödediği ve borsa hisselerinin tamamına sahip olduğu rapor edildi.

Rekuten’in kripto paralara ilgisi şirketin menkul kıymetler üzerine çalışan yan şirketlerinden birine çok sayıda kripto para talebi gelmesiyle başladı. Rakuten de artan talebi karşılıksız bırakmamak adına fırsatı değerlendirdi. Ayrıca şirketin e-ticarette de kripto paraları ekleme ihtimali konuşuluyor.

Bundan 4 ay önce Bitcoin Inc. Japonya finansal düzenleyicisi FSA’den iş koşullarını geliştirmesi hakkında uyarı almıştı. Borsa büyük ihtimalle düzenleme gerekliliklerini karşılayamadı. FSA’in Müşterini Tanı (KYC) ve Kara Para Aklama Karşıtı önlemler alması konusunda bazı kurallar bulunuyor. Kurallara uymayan ya da gereklilikleri karşılayamayan borsalar işletme lisansı alamıyor. Tabii ki borsanın yeni sahibi Rakuten bu durumu tersine çevirebilmek adına çalışmalarda bulunacak. Raporda belirtildiğine göre Bitcoin Inc’in kripto paralardaki tecrübesiyle Rakuten’in düzenleme ve internet tecrübesi birleşecek. Ayrıca anlaşma yapılsa da hisse alımı 1 Ekim’de gerçekleşecek.

Rakuten’in satın alım kararı hızlı verilmiş olsa da şirketin kripto paralara ve Blockchain’e olan ilgisi sürpriz değil. İlk olarak şirket İngiltere’de Blockchain teknolojisini araştırma girişiminde bulunmuştu. Ayrıca BitNet çalışanlarını bünyesine kattı. Rakuten borsa satın alarak izleyici olarak kalmaktan vazgeçip kripto para piyasasına adım atmış olacak.

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar