X


Ağustos Ayında En Çok Değer Kaybeden Kripto Para Hangisi?

Boğaların uğramadığı ağustos ayında kripto paraların bazıları büyük düşüşler yaşadı.
08:00
1 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

CoinMarketCap verilerine göre ağustos ayında en popüler 25 kripto para arasında en çok değer kaybeden %39,6’lık düşüşle NEO oldu.

SEC’in Bitcoin ETF’lerini ardı ardına reddetmesiyle kripto paralar ağustos ayında genel itibariyle ciddi bir darbe aldı. Öyle ki kripto para piyasasının toplam değeri iki hafta içerisinde yaklaşık 100 milyar dolar gerileyerek 200 milyar doların altına düştü. Ağustos ayının başında 30 dolar bandında seyreden NEO ise boğa sezonu öncesi fiyatına geri döndü  ve 14,50 dolar seviyesinde işlem gördü.

Ağustos ayının son günleriyle birlikte kripto para piyasası önemli sayılabilecek bir toparlanma kaydetti ve piyasa değeri 40 milyar dolar arttı. Ancak bu yükseliş, çift haneli rakamlarda değer kaybeden kripto paraların eski formuna dönmesi için yeterli olmadı. En son 6 Ağustos 2017’de 14,50 dolardan işlem gören NEO, böylece tam bir yıl sonra yine aynı seviyesine gerilemeyi başardı.

Çin’in Ethereum’u olarak da bilinen popüler kripto para birimi ağustos ayının son iki haftasında umut verici bir geri dönüş yaptı ve yılın en düşük seviyesinden %33’lük bir artış yaşadı. Ancak 14 dolar seviyesinden yaşanan yükseliş boğaların geri dönmesi için yeterli olmayabilir. Zira şu anda 20 dolar seviyesinde işlem gören NEO’yu 30 dolar bandında kritik bir direnç bekliyor. 30 dolar bandının aşılması ise 50 dolara doğru bir yükselişin fitilini ateşleyebilir.

SEC, 30 Eylül’de VanEck/SolidX’in Bitcoin ETF başvurusuna yönelik nihai kararını açıklayacak. Bu nedenle kripto para piyasasında, tıpkı geçmişte Winklevoss kardeşlerin ETF başvurusunda olduğu gibi yeni bir satın alma beklentisi oluşabilir.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar