X


Interlapse CEO’su Bitcoin’in Ne Zaman Hareketleneceğini Açıkladı

Interlapse CEO'su Bitcoin fiyatını yorumladı.
11:37
15 Temmuz 2020

Interlapse CEO’su Wayne Chen, geçtiğimiz günlerde Kitco ile gerçekleştirdiği bir röportajında lider kripto para birimi Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve bunun dördüncü çeyrek boyunca nasıl hareket edeceğini düşündüğünü açıkladı.

Aslında herkes Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasından sonra yani ikinci çeyrek ve üçüncü çeyrekte harekete geçmesini bekliyordu. BTC, ikinci çeyrekte önemli bir yükseliş elde etse de 10.000 doların seviyesinin üstüne çok fazla çıkamadı ve hala 9.000 dolar bandında asılı kalmış durumda. Ünlü CEO Chen ise beklenen hareketin dördüncü çeyrekte geleceğini vurguladı.

Bitcoin Dördüncü Çeyreğe Kadar Bekleyecek?

Eylül veya Ekim ayına kadar hiçbir hareket olmayacağını ifade eden Chen, bunun devamında ise büyük bir fırtınanın kopacağını düşünüyor. Chen bunun yanı sıra küresel ekonominin belirli bir istikrar oranına ulaşmasının Eylül ayını bulacağını ve Bitcoin’in ancak buradan sonra yükseliş elde edeceğini vurguladı.

Şu an için ekonomide değil ABD borsalarında da birçok şeyin belirsizliğini koruduğunu ifade eden tecrübeli isim, lider kripto para birimi Bitcoin‘in bu sebeple yatırım yapılacak varlıklar arasında alt sırada kaldığını vurguladı. Büyük yatırımcıların Bitcoin fiyatı hakkında daha az endişe etmelerinin BTC alımlarını tetikleyeceğini belirten Chen, aslında her şeyin ABD ile ilgili olduğunu ortaya koydu.

ABD’deki gelişmeler ve Bitcoin arasında daha önce de korelasyon görülmüştü ve Chen’in bu tahmini aslında doğruluk payına sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar