İlk Hedef Ulaştı Şimdi İki Katına Çıkacak! Bu Altcoine Dikkat!

Saatler önce fiyatın 100 doları aşabileceğini söylemiştik. Bunu başardı şimdi de 2 katına çıkabilir.
18:30
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ağustos ayına kadar bu altcoin ciddi fiyat artışı yaşayabilir. Piyasa değerine göre en büyük kripto paralar arasında. Peki hangi seviyelere dikkat edilmesi gerek? Güncel teknik görünümü beklentileri sizin için ele alıyoruz. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada tekrar 24.000 doların üzerine çıktı ancak altcoinler sakinliğini koruyor.

Litecoin (LTC)

Haftalık fiyat geçmişi, Litecoin fiyatının Mayıs 2021’de uzun vadeli azalan direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Düşüş eğilimi Haziran 2022’de 40,30 dolar dibinin görülmesine neden oldu. Ardından fiyat, halen devam etmekte olan hızlı bir yükseliş eğilimine girdi. Bu yıl şimdiye kadar LTC Coin 105,71 dolara ulaştı. Yükseliş hareketi devam ediyor ve ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen halving nedeniyle yatırımcıların motivasyonu da yüksek. Önceki iki halving sırasında LTC Coin fiyatı birkaç ay evvel %300’e yakın artışlar yaşamıştı. Bu halving döneminde de aynısı neden olmasın?

Litecoin fiyatı 108 dolarda direnç seviyelerinin birleşmesine çok yakın. Yatay bir direnç seviyesi ve alçalan bir direnç çizgisi bu direnci oluşturuyor. Yükselişin aynı hızda devam edebilmesi için LTC fiyatının bu bölge üzerinde kapanışlar görmesi gerek.

LTC Coin Yorumları

En iyi senaryoda LTC Coin 108 dolar üzerinde daha fazla kapanış yaparsa 150 dolara kadar yükselebilir. Hatta Bitcoin’in uygun ortamı sağladığı koşulda 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi olan 226 dolara kadar Litecoin fiyatının arttığını görebiliriz. Haftalık RSI bu olasılığı destekliyor çünkü 50’nin üzerinde, artıyor. Öte yandan Litecoin fiyat dalgası sayısı güçlü yükseliş beklentisini teyit ediyor. Litecoin’in fiyatı 1-2/1-2 dalga formasyonunda (siyah ve kırmızı) görünüyor ve şu anda üçüncü dalgada. Üçüncü dalga tipik olarak en uzun ve en keskin dalga olduğundan, artış hızının çok yakında önemli ölçüde artması bekleniyor. Sayım doğruysa, LTC 108 aralığından çıkarak 150 dolara doğru hızla yükselecektir.

Bununla birlikte, LTC fiyatı 85 doların altına sarkarsa bu yükseliş tahminini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, LTC fiyatı kanalın destek hattına 60 dolara kadar düşebilir. Özetle 108 dolar üzerindeki kapanışlar 150 ve 226 dolara doğru yükselişin devam edeceğini söyleyecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar