Bir Değil İki Değil Artık Net! Kripto Dünyası Heyecanla Bekliyor!

Kripto para yatırımcıları daha fazla yükseliş bekliyor. Peki teknik göstergeler kısa ve orta vadede ne diyor?
19:15
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para yatırımcıları Bitcoin’in yeniden 24.000 doları aşmasıyla birlikte orta vadede iyimserliğini artırdı. Kral kripto para birimi dün gelen aşırı alımların etkisiyle 25.250 dolara kadar yükseldi. Bu fiyatı en son 8 ay önce gördüğü için son hareket oldukça anlamlıydı. Kripto endüstrisi LUNA çöküşüyle birlikte başlayan süreçte fiyatın sürekli olarak düştüğünü gördü ve her geçen gün yeni kara bulutlar geldi.

Bitcoin Geleceği

Kısa ve orta vadede net biçimde yükseliş sinyali gönderen indikatörler var. Teknik kurulumlar da bunu destekliyor. Son birkaç gündür 3’ten fazla bariz yükseliş sinyalini sizinle paylaşmıştık. Bu da dördüncü oluyor. Kısa bir rallinin ardından kripto para piyasası, sektör için sürekli bir iyi haber ve kötü haber döngüsüyle konsolide oluyor. Ancak Bitcoin yükselişini sürdürmeye kararlı. Bitcoin kısa bir süre önce iki aylık grafikte üçüncü Stokastik göreli güç endeksi (RSI) yükseliş geçişini yaşadı ve popüler kripto analisti Trader Tardigrade sosyal medya hesabı üzerinden büyük bir rallinin başlayabileceğini söyledi.

Stokastik RSI, Stokastik osilatör formülünün standart fiyat verileri yerine bir dizi RSI değerinde kullanılmasının sonucudur ve borsa ya da kripto para yatırımcılarına fiyat dönüm noktalarını tahmin etmek için varlığın kapanış fiyatını fiyat aralığıyla karşılaştırma fırsatı verir.

Yıllara Göre Bitcoin

Grafiğe göre, bu türden ilk geçiş 2015’in ortalarında gerçekleşti ve ardından 2019’un başlarında tekrar yaşandı ve her iki seferde de uzun vadede Bitcoin fiyatının yükseldiğini gördük. Bugün gelen DCA sinyali de tarihte 3 kez olduktan sonra bugünlerde dördüncü kez Bitcoin fiyatının yükseleceğini söylüyor. 2022 yılındaki aşırı satışlar yatırımcı psikolojisini büyük ölçüde etkiledi ancak artık trend tersine dönüyor olabilir. Birçok on-chain indikatör de destek bölgesini geri aldı ve Bitcoin’in yoğun alıcı baskıyla başlattığı ataklar umut veriyor.

Kaiko’nun verdiği bilgilere göre, Bitcoin’in altınla korelasyonunun geçen hafta yaklaşık iki yılın en yüksek seviyesine ulaşması, yatırımcıların BTC’yi giderek daha fazla güvenli bir liman olarak gördüğünü gösteriyor. Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 24.076 dolarda bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar