Vakit Geldi! Dogecoin Alınır Mı? Güncel DOGE Yorumları!

Dogecoin için sırada ne var? Bitcoin yatırımcıları son ralliye ne kadar güvenli?
21:11
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin fiyatı yeniden 24.000 doların üzerine çıktı ve son SEC hamlelerine rağmen kripto para piyasaları güçlü duruyor. Bitcoin hızlı yükselişini sürdürüyor ve yatırımcılar daha fazla yükseliş bekliyor. Peki Dogecoin için güncel durum ne? Mevcut seviyelerden alım yapılır mı? Elon Musk’ın son hamlesi işe yaradı mı?

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin bu hafta iki açıdan çok büyük destek gördü. Birincisi Elon Musk’ın Floki isimli köpeğini CEO olarak gösterdiği paylaşımdı. Shiba Inu cinsi köpek Dogecoin’in sembolü ve Musk tarafından yapılan paylaşım hem DOGE, SHIB ve Floki Inu fiyatlarının artmasına neden oldu. Diğer tarafta 25.000 doların üzerine çıkan Bitcoin fiyatı var. Dogecoin hem BTC hem de Musk tarafından gelen destekle oldukça iyi seviyelere yükseldi.

Bitcoin daha sonra 24.000 doların altına düştüğü için DOGE cephesinde bir düşüş gördük. Şimdilik kral kripto para birim tüm olumsuzluklara rağmen 24.200 doların üzerinde bulunuyor.

Dogecoin Alınır Mı?

Son fiyat düzeltmesi 0,08484 dolarlık destek tarafından sınırlandırıldı. Sonrasında %7’lik bir artış geldi ve 0,08654 dolarlık direnç aşıldı. Kısa vadede bu direnç bölgesinin üzerinde tutunması gerekiyor aksi taktirde 0,08484 dolarlık desteğe dönüş başlayabilir. RSI nötr bir yapı gösterdi, ancak CMF ayıların lehine görünüyordu. Santiment’e göre DOGE, Elon’un tweet’inden sonra ağırlıklı hissiyatta bir artış gördü. Pozitif yükseliş Ekim 2022 seviyesine ulaştı. Bu önemli çünkü DOGE bu daha önce olduğunda Ekim ayında 0,136 dolara ulaşmıştı. Eğer Bitcoin fiyatı 24.200 dolar üzerinde kalıcılık elde ederse duyarlılık bu seviyede kalıp fiyat artışını besleyebilir.

Bitcoin fiyatı DOGE için belirleyici olacak ve şimdilik anormal bir taleple hızlı yükselişler yaşıyor. Ocak ayındaki ralliden hatırladığımız şey fiyatın birkaç hafta boyunca dik yükselişlerin devam edişiydi. Fakat bir sorun var, Ocak ayında anormal biçimde düşen enflasyonu bu ay hız kesti. Fed üyeleri 50bp tehditlerine bu hafta başladı ve istihdam güçlü kalmaya devam ediyor. Tüm bunlara rağmen, faiz tavanının %5,5’e çıkma ihtimali bu denli artmışken BTC cephesindeki devam eden yükseliş riskli görünüyor. Eğer ralli tüm bu olumsuzluklara rağmen devam ederse trend değişimi için 28.000 dolar üzerinde kapanışlar da görebiliriz.

Özetle Bitcoin için mantıklı olan şey 21.000 dolar ve hatta 20.000 dolara hızlı bir düşüş ve Bitcoin geçmişte benzerini gördüğümüz şekilde mantıksız bir yükseliş yaşıyor. Altcoinlerde ciddi toparlanmalar görmememizin bir sebebi de budur.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar