Piyasadaki Düşüşe Meydan Okuyan Altcoin’den Saatler İçerisinde Yüzde 25’lik Yükseliş!

Piyasadaki düşüşe karşın saatler içerisinde %25'lik bir değer artışı kaydeden altcoin, yükseliş yönlü bir ivme yakaladı.
17:30
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, hafta içerisinde yükseliş yönlü bir ivme yakalamasının ardından dün gece saatlerinde yönünü yeniden aşağı çevirdi. Hafta içerisinde 25.000 dolar seviyelerine yaklaşan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC),  kaydettiği son değer kayıplarının ardından 23.800 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Öte yandan gün içerisindeki düşüşe karşın kripto para piyasasında pozitif ayrışan altcoin’ler de oldu. Filecoin (FIL), son 24 saatte ortalama %25’lik bir değer artışı kaydetti.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta içerisinde 25.000 dolar seviyelerine yaklaşmasının ardından gün içerisinde yeniden düşüşe geçti ve düşük oranlı değer kayıpları kaydetmeye başladı. Bitcoin’in 22.800 dolar seviyelerine geri çekilmesi ile birlikte de piyasadaki çoğu kripto para birimi yönünü yeniden aşağı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.660 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,08 trilyon dolara geriledi. Öte yandan gün içerisinde SEC’nin Terraform Labs’a dava açtığı haberinin duyurulması ile birlikte de söz konusu düşüş ivmesi hız kazandı. Ancak Filecoin (FIL) başta olmak üzere kripto para piyasasında pozitif ayrışan kripto varlıklar da oldu.

Saatler İçerisinde %25’lik Değer Artışı

Filecoin (FIL), kripto para piyasasının güne düşüş ile başlamasına karşın gün içerisinde güçlü bir yükseliş ivmesi yakaladı ve saatler içerisinde kaydettiği değer artışlarının ardından 6,8 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kaydettiği bu %25’lik yükseliş ile FIL, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto para birimi oldu. Öte yandan ASTR, ICP ve MATIC de kaydettikleri değer artışlarının ardından piyasada pozitif ayrışan kripto varlıklar arasında yer aldı.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar