X

İki Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Opsiyonu İçin Saatler Kaldı! Bitcoin (BTC) Fiyatına Etkileri!

Cuma günü sona erecek opsiyonların Bitcoin fiyatına etkisi ne olacak?
22:22
24 Ağustos 2021

Bitcoin (BTC) uzun bir aradan sonra yeniden 50.000 doları görmüştü. Ancak Cuma günü bitecek Bitcoin vadelilerinden önce fiyat yeniden 48.000 dolara düştü. Gün içinde 47.750 dolara kadar düşen fiyat bir alım fırsatı olabilir mi?

Bitcoin (BTC) Opsiyonları ve Fiyata Etkisi

Cuma günü 2 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) opsiyonu sona erecek. Bazı uzmanlar 22 tarihinde yaşanan yükselişi bununla ilişkilendiriyor. Dijital varlık ticareti firması QCP Capital, piyasa güncellemesinde bir işletmenin “son birkaç hafta içinde (opsiyon) fiyatları sürekli olarak yükselttiğini” belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Asya’da gerçekleşen opsiyon satın alımları 100’er BTC’li parçalar halinde gerçekleşti. Raporda önemli bir detay daha bulunuyor. Regülasyonların 2022 başından önce şekillenmeyeceğini ve fiyat üzerindeki baskının yakın vade için kaldığı söyleniyor.

Kripto paralarla alakalı yayınladığı piyasa raporlarıyla tanınan Decentrader önemli bir veriye işaret etti. Rapora göre mevcut hacim, fiyatın 52.000 doları görmesine izin vermeyecek. Yetersiz hacme dikkat çeken Decentrader fiyat yükselişinin geçici olacağını savunuyor.

Cuma Günü ve Fiyat Oynaklığı

Opsiyonların sona ermesi Türkiye saatiyle 11:00’da olacak. Yani Cuma günü bu saate kadar Bitcoin fiyatı çok daha volatil olabilir.

Boğalar fiyatın 48.000 dolar üzerinde kalması için ciddi bir çaba harcıyor. Eğer Cuma günü opsiyonların sona ermesi sırasında fiyat bu seviyelerde olursa talep artışının fiyatı yukarı yönlü tetiklemesi bekleniyor.

Eylül ayı çok hareketli geçeceğe benziyor. Birçok gelişmenin fiyatlanacağı bu ayda El Salvador haberi dikkat çekiyor. Ülkede şimdiden çok sayıda Bitcoin ATM’si kuruldu. Bununla birlikte Kasım ayında Bitcoin Taproot güncellemesi geliyor. Ağın daha verimli hale gelmesini sebep olacak bu güncellemenin fiyata olumlu etki etmesi bekleniyor. Özellikle Bitcoin (BTC) ağının artık DeFi protokolleri için daha uyumlu hale gelmesi ciddi ilgi toplayacaktır.

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) Taproot güncellemesiyle ilgili çok detaylı incelemeler yayınladık. Bu detayların henüz az sayıda yatırımcı farkında, çok büyük FUD’lar gelmediği sürece bu iki gelişmenin Bitcoin (BTC) fiyatını yukarıda tutması bekleniyor.

Elbette kripto para piyasaları son derece risklidir. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar