X


İddia: PayPal’ın Beraber Çalışacağı Kripto Para Belli Oldu

PayPal'ın beraber çalışacağı kripto para projesinin belli olduğu iddia ediliyor.
13:17
20 Temmuz 2020

Dünyaca ünlü ödeme firmalarından PayPal, geçtiğimiz günlerde kripto para sektörüne gireceği ve Bitcoin ödemelerini kabul edeceği haberleri ile gündeme gelmişti. PayPal’ın bu haberinin yayılması bir anda Bitcoin’in 9.700 dolara kadar yükselmesini sağlayarak bunun aslında ne kadar önemli olduğunun görülmesini sağladı.

Şimdi ise ödeme devinin başka bir kripto para projesi ile ortaklık imzalamanın arifesinde olduğu idida ediliyor. CoinDesk tarafından aktarılan bilgilere göre PayPal kripto para sektörüne girmek için Paxos ile görüşmelere başladı. Konuyla yakından ilgili kaynakların aktardığı bilgilere göre bu hafta içerisinde PayPal ve Paxos ilişkileri hakkında bir duyuru yapılabilir.

PayPal, Paxos İle Ortaklık İmzalayabilir

ABD merkezli Paxos, Paxos Standard (PAX) isminde bir stablecoin’e sahip ve PayPal’ın firma ile yapacağı olası bir ortaklığın PAX kullanımını da içerdiği tahmin ediliyor. Eğer PayPal kripto para yatırımcılarına PAX  aracılığıyla direkt kendi altyapısında alım satım hizmeti sunmaya başlarsa, bu durum sadece PAX için değil bütün kripto para sektörü adına olumlu olabilir.

PayPal’ın sahip olduğu kullanıcı altyapısının bu köprü aracılığıyla kripto para sektörüne girmesi, sadece altcoin‘ler için değil, ana akım kabul konusunda harikalar yaratabilir. Bu da Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun eşler arası para sistemi konusunda ulaşmak istediği en temel hedeflerden birisiydi. PayPal konusunda herhangi bir netlik oluşmasa da söylentilerin devamında genellikle haberin doğrulandığı biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar