reklamı kapat

Binance CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: Fiyat Yükselecek Mi?

Binance CEO'su, Bitcoin fiyatı hakkındaki düşüncesini açıkladı.
12:34
20 Temmuz 2020

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, lider kripto para birimi Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıkladı. CZ, Bitcoin’in uzun bir süre boyunca 10.000 dolar seviyesinin altında olduğunu belirtti ve fiyatın 10.000 doların üzerine yeniden çıkacağını düşünse de buna neyin sebep olacağını bilmediğini belirtti.

Changpeng Zhao: Bitcoin Artık Stablecoin Gibi Oldu

19 Temmuz tarihinde Bloomberg Daybreak ile röportaj gerçekleştiren Changpeng Zhao, Bitcoin’in rekor seviyede düşük volatilitesinin piyasayı durma noktasına getirdiğini belirtti. Haftalardır 9.500 dolar ile 9.000 dolar arasında gidip gelen BTC, Changpeng Zhao’ya göre yakında bunu noktalayabilir ve ciddi bir artış yakalayabilir.

Bitcoin “eninde sonunda kırılma yaşayacak ve yükseliş yakalayacak” diyen ünlü CEO, şu an fiyatın oldukça sabit olduğunu ve insanların Bitcoin’e stablecoin demeye başladığını belirtti. Bitcoin’in geleneksel piyasalarla ilişki içerisinde olduğunu belirten Changpeng Zhao, borsalar düştüğünde bunun da aşağıya ineceğini ve borsaların BTC’yi geriye çektiğini belirtti.

Borsaların kripto para piyasalarından katbekat yüksek seviyelerde olduğunu vurgulayan CZ, borsaların çöküşünün ise bu sebeple çok daha sert ve acılı olacağını belirtti. Peki Binance CEO’sunun bu açıklamaları neye dayanıyor ve bunların bir çıkış noktası var mı? Bitcoin ağındaki verilere bakıldığında gerçekten de BTC cüzdan adreslerinin sayısında önemli bir artış yaşandığı görülüyor.

Bitcoin cüzdan sayısının artması, yatırımcıların ve ralli bekleyenlerin de arttığı anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.