X


ETH’nin Suyu Isınıyor: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Ethereum uzun süre devam eden konsolidasyon sürecini hangi yöne doğru sonlandıracak?
09:24
20 Temmuz 2020

Ethereum çok uzun zamandır yanı lider kripto para biriminde olduğu gibi stabil bir fiyat hareketi sergiliyor. Mayıs ayından bu yana piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para birimi çoğunlukla 230 ile 250 dolar arasında işlem gördü ve bir nevi fiyat 20 dolarlık aralığa sıkıştı.

Ancak analistler bu sıkıcı fiyat hareketlerinin yakın zamanda son bulacağını düşünüyor. Fiyat hareketinin hangi yöne gerçekleşeceğine gelince ise yatırımcılar üzülecek gibi görünüyor. Çünkü analistler 200 dolara doğru bir geri çekilme bekliyor.

ETH Fiyatı

Ethereum yazının yayın hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 235 dolar bandında işlem görüyor. Buda geçtiğimiz haftaki fiyat seviyesinde değişiklik olmadığını gösteriyor. Aynı zamanda Bitcoin de 9.000 ile 9.300 fiyat aralığında bir sıkışıklık yaşadığı için BTC’nin bir sonraki hareketinin ETH’nin bir sonraki hareketini etkileyeceği ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu sıkıcı fiyat hareketlerinin yakında değişeceğini ifade eden popüler analist “Josh Olszewicz” uzun konsolidasyon süreçlerinin büyük fiyat hareketleri ile bozulduğunu gösteren bir grafik paylaştı.

Ethereum’da Düşüş

Twitter’ın başka bir önemli analisti olan “Calmly” de paylaştığı bir grafik ile 200 dolar doğru bir geri çekilmenin yaşanacağı negatif bir görüş sunuyor. Ethereum’da kısa vadede bir düşüş yaşanacağını dile getiren analist, mevcut fiyat seviyesinin yeterince güçlü olmadığını dile getirdi.

Bunların yanı sıra aslında DeFi ekosisteminde yaşanan gelişmelerin ETH fiyatına etki etmesi de bekleniyor. Ancak uzun zamandır DeFi token’ları büyük artışlar kaydetmiş olsa da bu durumun Ethereum’a yansımamış olması artış beklentilerini arttırmış olsa da bazı analistler aynı fikirde değil gibi.

Öte yandan elde edilen son verilere göre ise Ethereum ağındaki işlem ücreti yani Gas fiyatının %500 gibi inanılmaz bir yükseliş yaşamış olması da düşüş beklentilerini destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar