reklamı kapat

BTC Bu Engeli Aşarsa, Ünlü Otomobil Hisselerini Geride Bırakacak!

Analistlere göre Bitcoin’in önündeki en büyük engel aşılırsa hızlı bir ralli başlayacak.
08:09
20 Temmuz 2020

Bitcoin’in son zamanlarda oldukça stabil fiyat hareketleri sergilediğini biliyoruz. Bununla birlikte Bitcoin’in (BTC) aksine Tesla’nın hisseleri (TSLA) oldukça iyi bir performans sergiliyor. Ortaya çıkan grafikler dünyaca ünlü otomobil firmasının hisselerinin parabolik bir şekilde hareket ettiğini gösteriyor.

TSLA ve Bitcoin

Uzun vadedeki Bitcoin fiyat herektlerin bakıldığında aslında şu an BTC’nin stabil hareket ediyor olmasının çok da kötü bir durum olmadığını görebiliyoruz. Ancak daha kısa vadeli bir değerlendirme yapıldığında Tesla hisseleri Haziran 2019’dan bu yana %800 civarında artarken, BTC %25 düştü. Ayrıca yılın başından bu yana bile şirketin hisseleri %200’ün üzerinde artış gösterirken, Bitcoin sadece %20 oranında yükseldi.

Tüm bu fiyat hareketlerini değerlendiren bir analist ise yakın zamanda Bitcoin’in Tesla gibi büyük bir harekete başlayabileceğini, önündeki tek engelin ise 10.500 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor.

BTC Rallisi

Piyasanın popüler analistlerinden “Cantering Clark”a göre, Bitcoin 10.500 doları aştıktan sonra son derece güçlü bir ralli başlayabilir. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin 10.500 doları getikten sonra Tesla’dan çok daha hızlı hareket edeceğini düşünüyorum.” sözlerini kullandı ve hiçbir şeyin BTC/USD işlem çifti gibi olmadığını ekledi.

Öte yandan bu düşüncenin daha önce kripto araştırma şirketi Blockfyre’in teknik analiz başkanı “Pentoshi” tarafından da tekrarlanmış olduğunu görüyoruz. Ünlü analist konuyla ilgili Mayıs’ta yaptığı açıklamalarında, Bitcoin’in 10.500 doları aşması durumunda 20.000 dolara ulaşmak için hiçbir engelinin kalamayacağını belirtmişti.

Bitcoin’in uzun zamandır 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasında konsolide olması ve fiyatın çok uzun süredir 10.500 doları geçememesi aslında bu seviyelerin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

Tüm bunların yanında analistler Bitcoin’in yakın zamanda 10.500 doları geçme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor. Eğer lider kripto para birimi böyle bir ralliye başlarsa öncelikle yaklaşık olarak %15’lik bir artış kaydetmesi gerekecek.

Öte yandan piyasanın popüler analistlerinden TraderXO da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda yukarıda bahsi geçenlerin tam tersini yansıtmış ve BTC’nin 5.000 dolara kadar geri çekileceğini açıklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.