X


Analist, Bitcoin Fiyatının Hangi Yöne Gideceğini Açıkladı

TraderXO, Bitcoin'in yeni trendini açıkladı.
08:20
19 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.140 dolardan işlem görüyor ve dün gece hafif bir düşüş sinyali verse de yeniden 9.000 dolar üstünde kalmayı başardı. Bu durum olumlu gibi gözükse de haftalardır devam eden konsolidasyon, aslında birçok kripto para yatırımcısının tam anlamıyla sıkılmasına neden oldu.

Bitcoin’in Durgun Dönemi Bitti

Bitcoin fiyatının 9.200 dolar ile 9.000 dolar arasında kalması, altcoin piyasasını da olumsuz etkilemekte ve birçok altcoin aslında BTC’nin hareketini beklemekte. Önde gelen kripto para analistlerinden birisi ise bu konsolidasyon ve durgunluk sürecinin yakında biteceğini düşünüyor. Kripto para analisti bu durgunluk bitince ise yönün ilk başta sert bir kırılma olduğunu ifade etti.

TraderXO, Twitter üzerinden yayınladığı grafikte fiyatın önce %40 gibi çok sert düşüş sonrasında 5.000 dolar bandına kadar gerileyeceğini öne sürdü. Bu gerileme döneminin aslında yeni bir konsolidasyon anlamına geldiğini belirten analist, bunun devamındaki yükseliş ve FOMO’nun 20.000 dolar rekorunu yeniden görmeyi sağlayacağını vurguladı.

Bitcoin’in önce 5.000 dolara düşüp bunun devamında 20.000 dolara yükseleceğini belirten analist haklılık payına sahip olabilir. Bitcoin‘in 2017 yılında kırdığı rekor öncesinde de buna benzer sert bir düşüş yaşanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar