X


Bir Zamanların Bitcoin Yatırımcısından, Sert BTC Eleştirisi!

Ünlü Bitcoin yatırımcılarından John McAfee, fikrini değiştirdi.
19:41
20 Temmuz 2020

Siber güvenlik uzmanı ve lider kripto para birimi Bitcoin’in en büyük savunucularından birisi olan John McAfee, yaptığı güncel açıklamaları ile tam anlamıyla herkesi şaşırttı. John McAfee, bundan yaklaşık 3 yıl önce Bitcoin’in 2020 yılının sonuna doğru 1 milyon dolarlık birim fiyata ulaşabileceğini ifade etmişti.

Bunun gerçekleşmemesi durumunda canlı yayında bir uzvunu keseceğin belirten McAfee, 3 yıl gibi kısa bir sürede tam anlamıyla fikirlerinde büyük bir değişim yaşadı. Artık Bitcoin’in değersiz bir para birimi olduğunu düşünen McAfee, bunu açık açık da ifade etmekte.

Bitcoin Artık Modası Geçmiş Bir Kripto Para

John McAfee, yaptığı son açıklamada Bitcoin’in “değersiz ve eski bir” para birimi olduğunu vurguladı. Bitcoin’in çağın gerisinde kalmaya başladığını ifade eden McAfee, bunun yenilikçi projelerle yarışamayacağını düşünüyor. Bundan yaklaşık 1 yıl önce yaptığı açıklamada ise Bitcoin’in başka kripto paralardan farklı olduğunu belirtmiş olan McAfee’nin bu fikir değişimi ise sektördeki yerini kaybetmesinden kaynaklanıyor olabilir.

Bundan belirli bir süre önce en çok kullanılan kripto para biriminin Bitcoin olmadığını da ifade eden McAfee, kendi kripto para birimini piyasaya sürmüş ancak bunun beklenen ilgiyi görmemesi nedeniyle yine topluluğa tepki göstermişti. John McAfee’nin ara ara yaptığı bu çıkışların kendi projelerini tanıtmak için olduğu biliniyor.

Buna rağmen 2019 yılında yapılan bir ankette John McAfee’nin kripto para sektöründe en çok tanınan ve sözü geçen fenomen olduğu sonucuna varılmış ve durum şaşkınlık yaratmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar