X


HitBTC’ye Yönelik İddialar Sertleşiyor!

HitBTC kripto para borsası sahte hacim yayınlayarak sona mı yaklaşıyor?
22:00
18 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

CipherBlade isimli analiz firmasının önde gelen araştırmacılarından Richard Sanders, tanınmış kripto para borsalarından HitBTC‘nin, kripto para sektöründe ”en uzun süre ayakta kalan ve potansiyel olarak en büyük çaplı dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetlere bulaşan” platform olduğunu iddia etmekte.

HitBTC kendisini lider kripto para borsalarından birisi olarak tanıtsa da, Sanders bunun aslında asılsız olduğunu düşünmekte. Araştırmacı yeni yayınladığı bir blog gönderisinde, borsanın aslında ”kuzu postunda bir kurt” olduğunu vurguladı ve birçok yatırımcının bunu fark edemediğini de ifade etti:

”HitBTC, blockchain sektöründe ortadan kaldırılması gereken kurumlara bir örnek teşkil etmekte. Bu yetkililerden gelecek bir müdahale, kullanıcıların bunu fark etmesi veya yasal hamle fark etmeksizin bir şekilde olmak zorunda.”

HitBTC’nin Sabıkası Oldukça Kabarık

HitBTC daha önce ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee tarafından dolandırıcılıkla suçlanmış ve borsa para çekme işlemlerini bu yıl geçici bir süre durdurmuştu. Önde gelen kripto para borsası bundan aylar önce yaptığı eylemlerle defalarca yatırımcılar tarafından eleştirilmiş ve platformun her an exit scam yapabileceği konuşulmaya başlanmıştı.

HitBTC’nin verilerini paylaşmadığını ve şeffaflığı tamamen ortadan kaldırdığını açıklayan Sanders, bunun da bir kılıf olduğunu ve gizli gizli kara para aklama işlemi yaptıklarından şüphe ettiğini belirtti. Müşterileri sahte hacimle kandıran ve hala bu sayede lider borsalardan birisi olarak gözüken HitBTC’nin bütün bu eylemlerinin yakında ortaya çıkacağını iddia eden araştırmacı, borsadan ise bir yanıt alamadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar