Bitcoin Düşerken Bakkt Yeni Bir Rekor Kırdı!

Bakkt platformundaki Bitcoin odaklı açık pozisyonlarda rekor kırıldı.
16:00
18 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının yaşadığı en güncel düşüş sonrasında Bakkt, birkaç aydır yaşanılan tesadüfü bir kere daha tekrarladı ve yeni bir rekora imza attı. Bakkt’ın fiziksel teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri adeta uçuşa geçti ve açık pozisyon konusunda yeni bir rekor daha aşıldı.

 Bakkt vadeli işlem sözleşmeleri aslında hem BTC’nin düşüşüne hem de yükselişine dayalı yatırım yapabilmeyi sağlıyor. Şu sıralar yıl sonuna kadar ayı piyasasının etkili olacağı düşünülmekte ve bu vadeli işlem sözleşmelerini de etkiledi. Açık pozisyonlar yani düşüşe yönelik yatırımlar adeta uçuşa geçti. Bitcoin fiyatına odaklı vadeli işlem sözleşmelerinin sayısı inanılmaz bir seviyeye ulaşırken, Bitcoin de düşüşüne devam etti.

Bakkt’ın birkaç aylık tablosuna baktığımızda 19 Kasım tarihine kıyasla platformun 3 kat daha yüksek bir vadeli işlem hacmine ulaştığını görüyoruz. İlk aylarda oldukça durgun bir görüntü çizen Bakkt, fiziksel teminatlı BTC imkanı ile yavaş yavaş kendinden bekleneni yerine getirmeye başladı.

Bitcoin Türev Piyasası Kızışıyor

ABD’nin en büyük brokerage kurumlarından olan TD Ameritrade‘in desteklediği ErisX de sonunda fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi ürününü piyasaya sundu. ErisX’in gelmesi ile beraber Bakkt’ın hacminde ciddi bir düşüş görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar