ErisX Beklenen Bitcoin Duyurusunu Yaptı!

ErisX, Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesini piyasaya sürdü.
10:00
18 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük finans devlerinden TD Ameritrade‘in desteklediği ErisX kripto para borsası, sonunda birkaç gündür kripto para sektörünün gündemini işgal eden bir konuya açıklık getirdi ve fiziksel teminatlı Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerini piyasaya sürdü. Bundan birkaç gün önce benzer iddialar ile gündeme gelen ErisX, ünlü Bitcoin platformu Bakkt‘a resmen rakip oldu.

İçerik Rehberi

Bakkt’a Bitcoin Rakibi!

Hem DCM isimli vadeli işlem sözleşmesi lisansı elde eden ErisX, hem de yine ABD’nin finansal regülatörü CFTC’nin vereceği DCO lisansını almayı başardı ve bu sayede anında BTC vadelileri listelemeye başladı. ErisX’in yeni ürünü direkt olarak Bakkt‘ın fiziki teminatlı Bitcoin vadelileri ile rekabet edecek konumda iken, platform aslında hem spot hem de vadeli alım satım seçeneğini sunan ilk kripto para borsası oldu.

Hem ErisX’in hem de Bakkt’ın benzer güçte destekçilere ve benzer piyasa altyapısına sahip olduğunu göz önüne alırsak, ikisinin de performanslarının benzer sonuçlanacağını ve devam edeceğini söyleyebiliriz.

Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) odaklı ilk listeleme geçtiğimiz Nisan ayında yapılmıştı ve borsa o tarihten beri spot alım satımı desteklemekte.

ErisX’in tam olarak ne kadar ticari hacme ulaşacağı bilinmiyor ancak Bakkt’ın performansına bakıldığında platformun ilk olarak çakılacağı, daha sonra yükselişe geçeceğini söylemek mümkün gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar