X

Hazır Olun: Kasım Bitcoin’in (BTC) Ayı Olacak!

Bir rapora göre yatırımcılar Kasım ayında Bitcoin’in artmasını bekliyor.
09:12
26 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki hafta içinde iyi bir artış performansı sergiledi ve fiyatını 13.000 doların üzerine çıkarmayı başardı. Eylül ayındaki 9.800 dolarlık düşük seviyelerle karşılaştırıldığında da BTC’nin şu anki fiyatının oldukça iyi olduğu görülüyor.

Bitcoin Satın Alma Baskısı

Bazı isimlere göre Bitcoin şu anda bir satın alma baskısı ile karşı karşıya bulunuyor. Bir yatırımcı konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, kripto para biriminin bir günlük Fisher Transform göstergesinin şu anda geçen yılın Ağustos, Mayıs ve Şubat aylarından bu yana görülmeyen yüksek seviyelerde olduğunu belirtti. Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi belirtilen dönemlerin her biri Bitcoin fiyatında orta vadeli yükselişleri gösteriyor.

Bunun yanında Bitcoin’in mevcut grafiklerini değerlendiren analistler, Bitcoin’in bundan sonraki bir ay içinde ciddi şekilde yükseleceğini düşünüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki fon yöneticileri ve bireysel yatırımcıların takip ettiği önde gelen bir finansal medya kuruluşu olan Real Vision, en son Real Vision Exchange Araştırma raporunu kısa süre önce yayınladı. Rapora göre, çoğu yatırımcı Bitcoin üzerinde aşırı derecede yükseliş hissiyatına sahip ve varlığın önümüzdeki ay %5’ten fazla yükselmesini bekliyor.

Bunun yanında katılımcıların çoğunun hisse senetleri ve geleneksel para birimlerinde düşüş beklediği ifade ediliyor. Ayrıca katılımcılar Altın’ın da artmasını bekleniyor. Ancak Altın’da beklenen yükselişin Bitcoin’den çok daha düşük olduğu görülüyor.

Temel Göstergeler

Ortaya çıkan temel göstergeler incelendiğinde de Bitcoin fiyatının önümüzdeki ay yükseliş eğiliminde olacağı ifade ediliyor. Yani temel göstergeler, yatırımcıların hissiyatını destekliyor.

Örneğin; Abra’nın CEO’su Bill Barhydt geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, BTC’de yükseliş beklediğini ve bu sebeple Bitcoin yatırımlarını arttırdığını dile getirdi. Hatta CEO şu anda portföyünün %50’sinin Bitcoin’de olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar