X

OAX Coin Nedir?

OAX coin, 2017 yılında kurulan ve OAX Foundation’ın yerel kripto para birimidir. 
13:35
26 Ekim 2020

OAX coin, 2017 yılında kurulan ve OAX Foundation’ın yerel kripto para birimidir. OAX Vakfı, merkezi olmayan finans ve dijital varlıkların, ana akım finans ve ticaretin geleceğinin ayrılmaz bir parçası olacağını ifade ediyor. Vakfın, merkezi olmayan finansın işbirlikçi doğasına ilişkin köklü inançları, teknolojinin potansiyelini keşfetmek ve ilerletmek amacıyla bu alandaki kilit oyuncularla çalışmak için bir etkileşim temeli olarak hizmet ediyor. Vakıf tarafından belirlenen dört ana eksiklik bulunuyor ve bu eksikliklerin giderilmesi gerekiyor: Hız, ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve güven.

Bunların yanı sıra OAX Foundation araçlar, teknoloji, uygulamalar ve topluluk desteği yoluyla DeFi alanında destek sağlamaya çalışıyor.

Bu yazımızda “OAX coin Binance, OAX coin satın al, OAX BTC” gibi konu başlıklarına değineceğiz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

OAX Coin Yorum

2017’den bu yana hizmet veren bir platformun token’ı olduğu için OAX coin ile ilgili yapılan yorumların genel itibari ile güven üzerine olduğu görülüyor. Bunların yanında bazı yatırımcılar OAX ile alt sat yaparak kazandıklarını ifade ediyor.

Öte yandan Binance listelemesi ile de OAX coin’in hem fiyatının hem popülerliğinin arttığı görülüyor.

OAX Coin Fiyat Tahmini

Yatırımcıların fiyat tahminlerine göre OAX coin’in yükselme imkanı bulunuyor. Ancak Bitcoin’in artış hareketini devam ettirmesinin altcoin’lere zarar verebilme ihtimali olduğu için temkinli davranmakta da fayda olduğu ifade ediliyor.

Bunların yanında OAX coin’in fiyat tahminlerini doğru bir şekilde değerlendirebilmek için güncel rakamlara bakmakta fayda olacaktır.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0563 dolardan işlem gören OAX coin, OAX BTC işlem çiftinde de 0,00000431 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 4.229.834 USD işlem hacmi ile 775. sırada yer alan OAX token’ın son 24 saat içindeki işlem hacminin da 666.099 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 7 Ocak 2018 tarihinde 2.92 dolar ile rekor kıran OAX, 13 Mart 2020 tarihinde 0,0166 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 75.071.494 adet OAX bulunuyor ve bu rakamın maksimum 100.000.000 OAX’a ulaşması bekleniyor.

OAX Coin Grafik

OAX coin’in grafikleri incelendiğinde ilk piyasaya çıktığı dönemde fiyatın oldukça yüksek olduğu ve tüm altcoin’lerde rekorların geldiği Ocak 2018’de OAX tokan’da da yükseliş yaşandığı görülüyor. Ancak sonrasında düşüşe geçen fiyatın uzun bir süre yatay seyrettikten sonra 2020 yılının Ağustos ayında yeniden yükselişe geçtiğini ifade edebiliriz.

Bunların yanında özellikle OAX Binance listelenmesi sonrasında fiyatın yine bir yükseliş eğrisi oluşturduğu da görülüyor.

OAX Coin Nasıl Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance ile hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde OAX token satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar