X

Bitcoin (BTC) Fiyatı Rekor Kırsa da, Temelleri Hala Tehlikede

Bitcoin fiyatının bu yükselişi geçici olabilir mi?
22:20
25 Ekim 2020

Dünyanın ilk ve hala lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 25 Ekim tarihinde 13.363 dolar seviyesine kadar çıkarak 2020 yılının rekorunu kırdı. Bitstamp kripto para borsasında son 15 ayın en yüksek seviyesine kadar yükselen lider kripto para biriminin 21 Ekim tarihinden başlayan rallisi sadece üç gün içerisinde rekor getirdi.

Bitcoin fiyatı 24 saat içerisinde %11 artış elde etse de bunun sadece PayPal gelişmesi ile yaşandığı görülüyor. Yani Bitcoin fiyatına bu yükselişi getiren PayPal’ın BTC entegrasyonuna başladığını açıklaması oldu ve bu durum analistleri endişelendirmekte.

Bitcoin Fiyatının Yükselişi Sürdürülebilir Mi?

Bitcoin bu olayın etkisi kaybolunca geçtiğimiz Cumartesi günü 12.700 dolara kadar gerileyerek kritik bir destek seviyesine çekildi. Şu an için Bitcoin’in PayPal haberi ile böylesine beklenmeyen bir ralliye başlaması uzmanlara göre sürdürülebilir değil.

Bitcoin

Michael Novogratz gibi isimler PayPal haberinin 2020 yılının en önemli haberi olduğunu belirtse de bunu destekleyecek başka haberlerin olmaması fiyat yükselişini durdurabilir. Bitcoin daha önce de Ağustos ayında rekor kırmış ancak Eylül ayında 10.000 dolar seviyesinin bile altına çekilmişti. Bu da lider kripto para biriminin fiyat açısından sürdürülebilir şekilde ilerlemesi için başka gelişmelere de ihtiyaç duyduğunu gösteriyor.

Eğer yakın tarihlerde Bitcoin fiyatının bu yükselişini destekleyen başka gelişmeler olursa  gerçekten de 20.000 dolar görülebilir. Ancak önde gelen kripto para borsalarında tasfiye olan long ve short pozisyonlara bakıldığında şimdiden belirsizliğin başladığı ve 13.000 dolar seviyesinin kaybedilebileceği görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar