X


Gizemli Dogecoin Balinası Hakkında İnanılması Güç Bir Teori Ortaya Atıldı!

Popüler yatırımcı Yodaskk, DOGE milyarderinin ilginç portföy yönetimini fark ederek takipçileriyle paylaştı.
20:48
5 Mayıs 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter kullanıcı adı Yodaskk olan popüler bir kripto para yatırımcısı, inanılmaz bir tespitte bulundu. Bir DOGE balinasının cüzdan ayrıntılarını paylaşan popüler isim, cüzdan sahibinin Avustralya’nın en zengin insanı olabileceğini aktardı. Bunun yanı sıra balina hareketlerini Elon Musk parantezi ile belirten popüler yatırımcı, inanılması güç bir teoride bulundu.

DOGE Milyarderinin Şüpheli Hareketleri

Popüler yatırımcı, DOGE milyarderinin ilginç portföy yönetimini fark ederek takipçileriyle paylaştı. Yodassk, 36.7 milyar adet DOGE tutan cüzdanın 2019 yılından bu yana aktif olarak popüler kripto parayı biriktirdiğini tespit etti. Balina, sürekli olarak alım yapması nedeniyle aktif bir hareket izliyor. İlginç olan ise bu cüzdandaki ilk DOGE satın alımı 2019 yılının Şubat ayında kaydedildi. Ünlü milyarder ve başarılı iş insanı Elon Musk, Dogecoin hakkında ilk olarak 2019 yılının Nisan ayında tweet atmaya başlamıştı. Musk’ın ilk DOGE tweet’inin iki ay öncesinde alım yapmaya başlayan balina kafalarda soru işaretlerine yol açtı.

Gizemli balina, 2019 yılından bu yana kademeli bir şekilde Dogecoin almaya devam etti. Bir başka ilginç detay ise bu cüzdana sahip olan balina, Elon Musk’ın doğum gününde 628.197 DOGE satın aldı.

Yodaskk, yüklü miktardaki DOGE cüzdanının Binance veya Robinhood gibi bir merkezi borsanın soğuk cüzdanı olabilir iddialarını sert bir şekilde reddetti. Öte  yandan bu hesap yalnızca bir kez yüklü miktarda Dogecoin satışı yaptı. Bu işlem 12 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşirken 100 milyon DOGE satıldı.

Dogecoin Yine Rekor Geliştirdi

Son günlerin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin, gün içerisinde 0.69 dolara dokunarak inanılmaz bir performansa imza attı. DOGE’nin yükselmesinin arkasındaki sebep; eToro’nun kullanıcılarına popüler kripto parayı sunması, Elon Musk etkisi ve Reddit gruplarının organizasyonu olarak yorumlanıyor. Popüler kripto para, haberimizin hazırlandığı sırada 0.59 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar