X


Bitcoin Yeni Bir Ralliye Mi Hazırlanıyor: BTC Fiyat Hedefleri Artıyor

Piyasanın popüler analistlerinden PlanB’ye göre Bitcoin yeni bir ralliye hazırlanıyor ve bu sefer ilk hedef 100.000 dolar. 
10:30
6 Mayıs 2021

Geçtiğimiz günlerde lider kripto para birimi ciddi bir düzeltme yaşadı ve bazı isimler bu düşüşün bir ayı piyasası sinyali olduğunu dile getirdi. Ancak piyasanın popüler analistlerinden PlanB farklı düşünüyor gibi görünüyor. Stock-to-flow (S2F) modelinin kurucusu olarak tanınan PlanB, bahsi geçen modele göre BTC’nin çok daha yüksek seviyelere çıkmaya hazırlandığını ifade ediyor.

“BTC Ralliye Hazırlanıyor”

Analiste göre Bitcoin daha önce görmediği seviyelerin görülmesini sağlayacak bir ralli yaşamaya hazırlanıyor. Yapılan açıklamalara göre Bitcoin şu anda “geri dönüşü olmayan nokta”da bulunuyor olabilir. Bu, Bitcoin’in bir daha bu seviyenin altına inmeyeceği anlamına geliyor. Bu noktalardan sonra ise genellikle çok daha büyük artışlar yaşanıyor.

Eğer Bitcoin böyle bir seviyede bulunuyorsa bu noktadan sonra %600 ile %800 arasında bir artış yaşayabileceği ifade ediliyor. Bu da BTC’nin 250.000 dolar ile 350.000 dolar arasında bir seviyeye yükselmesini sağlayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

PlanB’nin açıklamalarına göre ise S2F modeline göre Bitcoin’in göreceği yüksek seviye 288.000 dolar. Analist bu noktada iki model sunuyor: Bir zaman serisi olan ve sadece Bitcoin’i dikkate alan S2F ile daha yeni olan, bir zaman serisi olmayan ve BTC, altın, gümüş, elmas ve emlak verilerini dikkate olan S2FX modeli.

İlk modele göre Bitcoin döngünün sonunda 100.000 doları görecek. Ancak ikincisinde tahmin 288.000 dolara kadar yükseliyor.

Bu Tahminler Kesin Mi?

Her ne kadar PlanB piyasada tahminleri tutan bir analist olarak tanınsa da analistlere göre hiçbir model tam anlamıyla kusursuz değildir. PlanB’nin tahminleri doğrultusunda BTC gerçekten iyi bir ivme yakalayıp şu an için ütopik görülen seviyeleri görebilir ya da sakin bir şekilde daha mütevazi kazançlar elde edilebilir.

Şu anda piyasadaki görünümde bir altcoin sezonun yaşandığı ve bu altcoin sezonunun bitmesi ile ayı piyasasına girileceği analistlerin tahminleri arasında yer alıyor. Anca PlanB’nin tahminlerinde ısrarcı olduğunu ve BTC’de 288.000 dolar beklediğini her fırsatta dile getirdiğini belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar