X

Dogecoin (DOGE) Çılgınlığına Karşı Uyarı, Ünlü Analistten Geldi!

DOGE fiyatının yükselişi hız kesmese de ünlü analist bunun yakın olduğunu düşünüyor.
14:44
5 Mayıs 2021

Dogecoin (DOGE) çılgınlığı hız kesmeden devam etmekte ve 24 saat içerisinde 50 milyar doların üzerinde ticari hacme ulaşan DOGE, yatırımcıları heyecanlandırırken analistleri ise endişelendiriyor.

DOGE, 2021 Yılında %17.893 Yükseldi

DOGE, 2021 yılında %17.893 yükseliş elde etti ve belki de kripto para sektöründe daha önce hiç görülmemiş bir başarıya ulaştı. DOGE kısa sürede top 100 listesinin dip noktasından, top 5 listesinin en üst noktalarına kadar ulaşmayı başardı. Gün içerisinde en büyük üçüncü kripto para birimi Binance Coin’i (BNB) geçmeye çok yaklaşan DOGE, BNB ve bütün piyasa için ciddi bir tehdit gibi görülüyor.

Elon Musk, Mark Cuban, Snoop Dogg ve Lindsay Lohan gibi dünyaca ünlü isimlerin hakkında açıklamalar yaptığı ve yatırımcıları çektiği DOGE, ünlü bir analiste göre ise çok büyük bir çöküşün eşiğinde olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Spencer Bogart’tan DOGE Uyarısı

Bloomberg’e konuşan Blockchain Capital kurucusu Spencer Bogart, DOGE yatırımcılarını uyardı. DOGE’un arkasında geliştiricilerin veya gerçek ile aktif kullanıcıların olmadığını belirten Bogart, bunun işlevsel bir ağa bile sahip olmadığını vurguladı.

Bogart, DOGE’un “komik adam” Elon Musk için mükemmel bir hedef olduğunu belirterek, Musk’ın şaka sevdiğini ve DOGE’un şu an tam olarak şakadan ibaret olduğunu ifade etti. Musk daha önce yaptığı birçok açıklamasında da DOGE ile özellikle şaka tabanlı olarak ilgilendiğini belirtmişti.

DOGE Neden Yükseliyor?

Elon Musk’ın bu tavrına rağmen ise kendisinin DOGE ile ilgilenmesi bireysel yatırımcılar için yeterli gibi gözüküyor. 8 Mayıs gecesinde Saturday Night Live’a çıkacak olan Musk’ın DOGE hakkında da yine esprili bir açıklama yapması muhtemel. Şu an piyasanın DOGE çılgınlığı yaşamasının en büyük sebebi de bu olarak görülmekte.

Bogart ise DOGE fiyatının daha önceki sert düşüşünü hatırlatarak yine benzer bir şey yaşanabileceğini ifade etti ve yatırımcıları uyardı. DOGE, yaklaşık 1 ay önce başladığı yükselişinde %50’ye yakın değer kaybı ile birçok yatırımcının canının yanmasına yol açmıştı. Şimdi ise kısa sürede %150 yükseliş elde eden şaka odaklı kripto para birimi bunu telafi etti. Şimdiki düşüş ise birçok analiste göre çok ama çok daha sert ve can yakıcı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar