Gala Coin Nedir?

Gala Games, oyunculara oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor.
11:51
25 Eylül 2021
Okuma Süresi: 4 Dakika

Gala Games, oyunculara oyunlarının kontrolünü geri vererek oyun endüstrisini farklı bir yöne çekmeyi hedefliyor. Gala Games’in misyonu, “gerçekten oynamak isteyeceğiniz blockchain oyunları” yapmaktır.

Gala (GALA) Nedir?

Proje, oyuncuların oyun içi varlıklara yüzlerce dolar harcayabilecekleri ve oyunu oynamak için harcanan ve bir düğmeye tıklayarak sayısız saatler harcayabilecekleri gerçeğini değiştirmek istiyor. Blockchain teknolojisinin yardımıyla oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek yaratıcı düşünceyi oyunlara yeniden sokmayı planlıyor.

Oyuncular, non-fungible token’lara (NFT’ler) sahip olabilir ve Gala Games ekosistemindeki oyunların yönetimini etkileyebilir. Kurucunun Düğümleri oylama mekanizması, oyuncuların Gala’nın hangi oyunları geliştirmesi gerektiğini ve hangi oyunların fon alması gerektiğini etkilemesine olanak tanır. Gala Games, belirli oyunlar için NFT satın almanın yanı sıra, kendi yardımcı programı token’ı olan GALA’yı da kullanır. Şimdiye kadar, Gala Games bir oynanabilir oyun yayınladı – Town Star ve bir NFT koleksiyon serisi – VOX. Gelecekte bir fantezi RPG oyunu, bir bilim kurgu strateji oyunu ve bir kule savunma oyunu gibi daha fazla oyun yayınlamayı planlıyor.

2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana, Gala Games aylık 1,3 milyon aktif kullanıcıya ulaştı ve en pahalı parça 3 milyon dolar değerinde 26.000 NFT satıldı.

Öte yandan Gala Games, popüler bir sosyal ve mobil oyun şirketi olan Zynga’nın kurucu ortağı olan Eric Schiermeyer tarafından kuruldu. Schiermeyer’in liderliğinde Zynga, Poker, Mafia Wars ve Farmville gibi popüler hitleri piyasaya sürdü. Oyun dünyasının en ileri teknolojisi üzerinde çalışmakla ün yapmış Schiermeyer, blok zinciri tabanlı bir oyun ağı oluşturmak ve oyunculara oyunlarına daha fazla sahip çıkmak için Temmuz 2019’da Gala Games’i başlattı.

Kullanıcılar, Gala ağını destekleyen Gala Düğümlerini çalıştırabilir. Karşılığında GALA, sınırlı sayıda NFT’ler ve diğer fırsatlar gibi ödüller alırlar. Gala Düğümü ekosistemi, iş kanıtı (PoW), hisse kanıtı (PoS) ve depolama kanıtı olmak üzere üçlü geçirmez bir düğüm sisteminden oluşur. PoW, tamamen sahip olunan 50.000 NFT’ye dayanan 1. kademe düğümler olan Kurucu Düğümler olarak adlandırılır. Bunlar ağın erken destekçileridir ve sonraki tüm oyunlardan NFT’leri ve düğüm lisanslarına tahsis edilen GALA’ları alacaklardır. PoS, akıllı sözleşme “kiralama” yapısı aracılığıyla belirli oyunlar için çalışan ücretli düğümlerdir. Proof-of-Storage, oyunların düğüm ekosisteminde tamamen barındırılmasına izin vererek Amazon S3 gibi merkezi barındırma çözümlerine olan bağımlılığı ortadan kaldıran ücretsiz düğümlerdir.

GALA Coin Yorum

Blockchain ve oyun ekosistemi birlikteliği son zamanlarda oldukça popüler oldu. Gala Games’in arkasındaki ekibin güçlü olması da kullanıcıların ilgisinin artmasına sebep oluyor. Bunlara ek olarak Binance listelenmesi de GALA token’a olan talebi arttırşmış görünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre GALA Coin, 638,725,640 dolar ile piyasa hacmi bakımından 219. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,0916 dolardan işlem gören GALA Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 247,652,157 USD olduğu görülüyor. Ayrıca GALA Coin, 28 Aralık 2020’de 0,00015 dolar ile dip seviyeyi görürken 16 Eylül 2021’de de 0,1449 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 6.98 milyon GALA bulunuyor ve GALA Coin toplam arzının 35,240,112,493 GALA olacağı ifade ediliyor.

Gala Coin Nasıl Alınır?

Gala Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

Gala Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından Gala Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), BUSD ve Tether (USDT) Gala işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar