X


Deutsche Bank Analistinden, Bitcoin Ve Ethereum Yorumu

Deutsche Bank analisti Bitcoin ve Ethereum hakkındaki görüşlerini paylaştı. Analist, Bitcoin ve Ethereum'u, altın ile gümüşe benzetti.
11:30
25 Eylül 2021
Son Düşüşü Tahmin Eden Analist Açıkladı! BTC, ETH ve Bu Altcoin'de Büyük Artış Bekliyor

Deutsche Bank’ın araştırma bölümünde analist olan Marion Laboure, Bitcoin‘in (BTC) gelecekte dijital altın rolünü üstlenebileceğini düşündüğünü ifade etti. Laboure’a göre, BTC’nin büyük ölçüde hükümetler tarafından kontrol edilememesi, merkeziyetsiz olması ve arzının sınırlı olması, potansiyel olarak Bitcoin’i 21.yüzyılın dijital altını haline getirebilir. Ancak analiste göre BTC, fiyattaki yüksek volatilite nedeniyle bir değişim aracı değil, ancak bir yatırım aracı olabilir.

Laboure: Fiyattaki Volatilite Yakın Gelecekte de Devam Edecek

Laboure, yalnızca birkaç büyük alış veya satış işleminin bile, piyasadaki arz-talep dengesini önemli ölçüde etkilediğini dile getirdi. Analist, BTC‘yi fiyat volatilitesinden dolayı, bugün hala güvenli bir değer deposu olarak görmüyor. Ayrıca lider kripto paranın bu fiyat oynaklığının da, yakın gelecekte devam edeceğini düşünüyor. Deutsche Bank analisti, regülasyonlar konusundaki eksiklikleri ve bunların çevre üzerindeki potansiyel etkileri konusundaki endişelerini de dile getiriyor. Bununla birlikte Laboure, Bitcoin ‘in ilerleyen süreçlerde de piyasa üzerindeki hakimiyetini devam ettireceğini düşünüyor.

Analistten, Dijital Altın Ve Dijital Gümüş Benzetmesi

Laboure, Bitcoin ve Ethereum‘u, altın ile gümüşe benzetti:

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

“Ethereum’un (ETH), DeFi (merkezi olmayan finans) ve NFT (non-fungible token) ekosistemlerinin büyümesi ile birlikte, çok daha fazla kullanım alanı oldu. Şu anda piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan ETH, ekosistemde çok önemli bir rol üstlenmiş vaziyette. Eğer bu endüstride, Bitcoin’i 21. yüzyılın “dijital altını” olarak görüyorsak, Ethereum’a da “dijital gümüş” benzetmesini yapabiliriz diye düşünüyorum.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlmelerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar