X

FTX CEO’sundan Açıklama: 2022, Kripto Para Birimleri Adına Nasıl Bir Yıl Olacak?

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, kripto varlıkların 2022 yılında daha düzenleyici bir netliğe kavuşacağı yönündeki beklentisini dile getirdi.
09:35
4 Ocak 2022
İsrail, Yaklaşık 1 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Birimine El Koydu! İşte Detaylar
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, 2022’nin yalnızca ABD’de değil, küresel olarak kripto varlıklara ilişkin yasal düzenlemelerin netlik kavuşacağı bir yıl olacağı yönündeki beklentisini dile getirdi.

FTX’in CEO’ssu, 2022’ye Olumlu Bir Tablo Çizdi

Sam Bankman-Fried, Bloomberg’e verdiği röportajda kripto varlıklardaki yasal düzenlemelere, NFT‘lerin durumuna, Metaverse‘e ve FTX’in marka bilinirliğini arttırma stratejilerine değindi. FTX’in CEO’su, kripto para birimlerinin son dönemlerde küresel ölçekte yasal düzenleyicilerin ilgisini ve saygısını kazandığını söyledi.

Yasal düzenlemelerin, kurumsal şirketlerin kripto varlıklara olan ilgisini arttıracağını ifade eden Sam Bankman-Fired, konuya ilişkin değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

“Bu konuda iyimserim. Beni temelde iyimser yapan şey küresel ölçekte daha fazla düzenleyici netlik olması. Bu düzenleyici netliğin, kurumsal benimsemeye de yardımcı olabileceğine inanıyorum.”

Ancak FTX CEO’su Sam Bankman-Fired, bazı analistlerin aksine yasal düzenlemelerin kısa bir süre içerisinde netlik kazanmayacağı ve bunun birkaç yıllık bir sürece yayılacağına yönelik fikrini aktardı.

Sam Bankman-Fired, Genel Bir Değerlendirme Yaptı

Gittikçe daha çok sayıda finans kurumunun blockchain teknolojisine ve kripto varlıklara olan ilgisinin arttığını ifade eden FTX CEO’su, 2022’de stabil kripto para düzenlemelerinde de ciddi bir yol katedilebileceğini belirtti.

Sam Bankman-Fired, röportajında NFT’lerin potansiyelinden ve Metaverse’ün geleceğinden de söz etti. Facebook’un isim değişikliğine gitmesinin Metaverse ekosisteminin büyümesinde bir katalizör görevi göreceğini söyleyen FTX CEO’su, söz konusu bu büyümenin yıllar içerisinde gerçekleşeceğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar