X


Yukarı Yönlü İvme Kazanan Bu İki Kripto Para Birimi, Piyasadaki Düşüş Eğilimine Meydan Okuyor!

Chainlink (LINK) ve Fantom (FTM), piyasadaki düşüş eğilimine karşın son 24 saatte de yüksek oranlı değer artışları kaydetmeye devam etti.
11:14
4 Ocak 2022

Lider kripto para birimi Bitcoin, yukarı yönlü atak girişimlerine karşın dün öğlen saatlerinde 47.500 dolar fiyat seviyelerinden aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı ve 46.300 dolar fiyat seviyelerine geriledi. 3.900 dolar direncini aşamayan Ethereum ise kaydettiği düşüş hareketleri ile birlikte 3.760 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ancak piyasadaki düşüş eğilimine karşın Chainlink (LINK) ve Fantom (FTM), değer artışlarına devam ederek yukarı yönlü bir ivme kazandı.

Chainlink (LINK)

Piyasadaki düşüş eğilimine karşın haftalık zaman diliminde değer artışları kaydetmeye devam eden LINK, kısa vadede oldukça önemli olan 22 dolar direncini aştı. LINK, CoinMarketCap verilerine göre, 21,60 dolar fiyat seviyelerinden 23,44 dolar fiyat seviyelerine yükselerek son 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık %9’luk bir değer artışı kaydetmiş oldu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kaydettiği yükseliş hareketi ile birlikte 23,44 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başlayan LINK, aynı zamanda aylık grafiğinde oluşturduğu yatay kanalın 24,3 dolar direncine önemli ölçüde yaklaştı. Analistler, LINK’ın bu direnç seviyesini aşması durumunda daha yüksek oranlı değer artışları adına 30 dolar seviyelerini test edebileceğini ifade etti.

Fantom (FTM)

Tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinden yüksek oranlarda değer kaybeden Fantom, haftalık zaman diliminde önemli bir geri dönüş kaydetti. FTM, piyasadaki düşüş eğilimine karşın aylık grafiğinde de güçlü bir yükseliş tablosu çizdi. CoinMarketCap verilerine göre FTM, 2,44 dolar fiyat seviyelerinden 2,90 dolar fiyat seviyelerine yükselerek yaklaşık %20’lik bir değer artışı kaydetti.

Ek olarak DefiLlama verilerine göre, Fantom’un TVL’i  de (Total Value Locked: Kilitlenen Toplam Değer) son 1 hafta içerisinde %25 gibi oldukça yüksek bir artış kaydetti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolaysıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar