X


Altcoin ve Bitcoin Fiyat Analizi! BTC, ETH, BNB, SOL, ADA, XRP Yorum!

En popüler 5 altcoin ve Bitcoin'in fiyat görünümünü inceliyoruz. Detaylı teknik analiz size önemli bir avantaj sağlayabilir.
22:46
3 Ocak 2022

Bitcoin yeniden yönünü aşağıya çevirdi. Peki bu düşüş daha ne kadar devam edecek ve altcoinler daha ne kadar düşecek? BTC’nin her düşüşü altcoin pazarında daha ciddi kayıpları tetikliyor. Bu yüzden yatırım yaptığınız altcoinlerin kritik destek bölgelerini bilmeniz size yarar sağlayabilir.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin’in 20 günlük EMA’yı geri alamaması, BTC ve altcoin‘lerde satışın bir tehdit olmaya devam ettiğinin bir işaretidir. Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketi yeni yılın ilk birkaç gününde sorunsuz geçti ve 50.000 doların altında kalmaya devam ediyor. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, 29/100 değerini gösteriyor, korku devam ediyor.

Blockchain veri analiz şirketi Ecoinometrics, aşırı korku aşamalarının nadiren uzun sürdüğünü ve bunun da “30 günde sınırlı bir olumsuzluk olduğu” anlamına geldiğini söyledi. Bitcoin, çeşitli çevrelerden destek almaya devam ediyor. Wharton School finans profesörü Jeremy Siegel, CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in Millennials’ın kafasında bir enflasyon koruması olarak altının yerini aldığını söyledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Popüler finans uzmanları itibari para birimlerinin olası değer düşüklüğüne karşı portföylerini korumak için Bitcoin’e yöneliyor. Macar doğumlu milyarder Thomas Peterffy, fiat’ın “cehenneme gitmesi” durumunda riskten korunmak için portföyünün %2 ila %3’ünü kriptoya yatırmayı savundu. Bitcoin, menzile bağlı eylemini bırakıp trend bir hareket başlatabilir mi?

Bitcoin’in 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (48.449 dolar) üzerine çıkamaması, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı eğimli ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgede, bu da ayılar için avantaj sağlıyor.

Ayılar şimdi fiyatı 45.456 dolardan güçlü desteğin altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, aşağı hareketin yeniden başlamasına sebep olacaklar. BTC/USDT çifti önce 4 Aralık gün içi en düşük seviyesi olan 42.000$’a düşebilir ve bu seviye kırılırsa bir sonraki durak 40.000$ olabilir. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında ne kadar uzun süre kalırsa, aşağı hareket olasılığı o kadar yüksek olur.

Tersine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterecektir. Parite daha sonra güçlü bir bariyer görevi görebilecek 50 günlük basit hareketli ortalamaya (51.938 dolar) yükselebilir. Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarırsa, trendde olası bir değişiklik önerecektir. Parite daha sonra 60.000 dolara yükselmeye başlayabilir.

Ethereum (ETH)

ETH’nin 3.643.73 dolar ve 3.503.68 dolar destek bölgesinden toparlanması, ayıların zorlu bir mücadeleye girdiği 20 günlük EMA’ya (3.899 dolar) ulaştı. Kademeli olarak azalan hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar tekrar ETH/USDT çiftini destek bölgesinin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite 3.270 dolara ve ardından 2.800 dolara düşüş yolculuğuna başlayabilir.

Aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, düzeltme aşamasının bitebileceğini düşündürür. Parite daha sonra 4.488 dolara yükselebilir

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), güçlü desteği 500 dolardan sıçradı ve toparlanmanın dirençle karşılaştığı 20 günlük EMA’ya (536 dolar) ulaştı. Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB/USDT çifti 575 dolardan genel dirence yükselebilir. Bu seviye yine sert bir direnç olarak hareket edebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, parite birkaç gün daha 500$ ile 575$ aralığındaki kalabilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti tekrar 500 doların altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, satış yoğunlaşabilir ve parite 450 dolara yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

Solana (SOL)

Solana (SOL), son birkaç gündür 167,88 dolar ile 20 günlük EMA (180 dolar) arasında işlem görüyor ancak bu dar aralıklı mücadelenin daha fazla devam etmesi pek mümkün değil. Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve RSI negatif bölgede ayılar fiyatı 167,88 doların altına çekerse, SOL/USDT çifti 148,04 dolara ve ardından 120 dolara düşebilir.

Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 204,75 dolara yükselebilir. Bu seviye yine bir direnç görevi görebilir, ancak boğalar bu engeli aşarsa, parite düşen kama formasyonunun direnç çizgisine yükselebilir.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’ya (1,37 dolar) yakın işlem görüyor, bu da boğalar ve ayılar arasında bir çıkmaz olduğunu gösteriyor.

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti 1,59 dolarda genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi azalan kanalın direnç çizgisine itebilir. Boğalar, düşüş trendinin sona erebileceğini belirtmek için fiyatı kanalın üzerine itmek ve orada tutmak zorunda kalacak.

Ripple (XRP)

XRP 0,80 dolardan sıçradı, ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,87 dolar) üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Bu, duyarlılığın olumsuz olduğunu ve yatırımcıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar XRP/USDT çiftini 0,75 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Bu seviye kırılırsa, parite düşüş trendinin bir sonraki ayağını 0,60 dolara çekebilir. Aksine, fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa parite 1 dolara yükselebilir. Bu seviye güçlü bir direnç olarak hareket edebilir ve eğer fiyat bu seviyeden düşerse parite birkaç gün daha hedefini zorlar. 1 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterebilir. Parite daha sonra 1,41 dolara doğru yürüyüşe başlayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar