X

FinTech Uygulaması Revolut, ABD’deki Müşterilerinin Ayda 200.000 Dolara Kadar Komisyonsuz Kripto Para Ticareti Yapabileceklerini Duyurdu

Finansal teknoloji şirketi Revolut, ABD'de kripto para birimi hizmetlerini başlattı.
17:54
19 Ekim 2021
Kripto Para Piyasasında Son Durum! Yükselişler ve Düşüşler

Dijital bankacılık uygulaması Revolut, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşterilerinin ayda 200.000 dolara kadar komisyonsuz kripto para ticareti yapabileceklerini duyurdu.

Revolut, ABD Müşterilerine Kripto Hizmeti Başlattı

FinTech (Finans Teknolojisi), finansal hizmetlerin sunumunda geleneksel finans yöntemleri ile rekabet etmeyi hedefleyen bir teknolojik yeniliktir.  Revolut da, müşterilerine yenilikçi finansal hizmetler sunmayı amaçlayan bir fintech uygulamasıdır.

Birleşik Krallık merkezli dijital bankacılık uygulaması Revolut, ABD’de kripto para birimi hizmetlerini başlattı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki müşteriler artık komisyon ücreti ödemeden, ayda 200.000 dolara kadar kripto para alım satım işlemi yapabilecekler. Bunun yanı sıra Revolut, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları arasındaki marka bilinirliğini arttırmak amacıyla da, çeşitli ürünlerde komisyon indirimi getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ABD’de 24 Mart 2020’de Faaliyete Girmişti

Ekim 2020’de Visa ile bir işbirliği yapan fintech şirketi, bu işbirliği ile beraber 24 yeni pazarda genişlemesinin önünü açtı. Şirket, yine Ekim 2020’de, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerine başlamak için, bu sefer Mastercard ile yaptığı işbirliğini büyüttü. Bu işbirlikleri ile yeni nesil banka uygulaması Revolut, 24 Mart 2020’de faaliyete başladı.

Revolut’un Faaliyet Alanı

Londra merkezli yeni nesil bankacılık hizmetleri sunan Revolut, 33 milyar dolarlık bir fintech şirketidir ve 2015 yılında Nikolay Storonsky ve Vlad Yatsenko tarafından kurulmuştur. Şirket, müşterilerine döviz bozdurma, sanal kart kullanma, komisyonsuz hisse senedi ticareti ve kripto para birimi alım satımı başta olmak üzere birçok yenilikçi finansal hizmet sunar.

Revolut, kripto para birimi hizmetlerine erişim sağladığı ülkelerde, müşterilerinin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP gibi kripto para birimleri ile işlem yapabilmesine olanak tanır. Bunun yanı sıra, kripto para birimi cinsinden para yatırılıp çekilemez, yalnızca Revolut içinde fiat para birimine dönüştürülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar