X

Shiba Inu (SHIB) Arzının En Büyük Kısmına Sahip Yatırımcı Kim?

Shiba Inu'da en büyük yatırıma sahip isim kim?
17:55
19 Ekim 2021

En popüler ikinci şaka kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), 1.000.000.000.000.000 olan dev arz miktarı ile gelecek adına şüpheler uyandıran bir altcoin olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz dönemde son derece popülarite kazanan SHIB, balina alımları ile dikkat çekiyor. Bu kadar yüksek bir arz miktarına sahip olan Shiba Inu‘da en büyük yatırıma sahip isim kim? Kurucusu Ryoshi mi? Vitalik Buterin mi? Yoksa bilinmeyen bir isim mi?

En Büyük Shiba Inu Miktarına Sahip İsim Kim?

Shiba Inu, piyasaya çıktığı ilk dönemde toplam arzının %50’sini pazarlamanın bir parçası olarak Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e gönderdi. Ancak Mayıs 2021’de Buterin, 410.241.996.771.871 SHIB‘i ölü bir cüzdana göndererek yaktı. Bu adım, tüm SHIB dolaşımının %41’ini kalıcı bir şekilde ortadan kaldırdı. Bu işlem, 7.3 milyar dolarlık fiat para birimini temsil ediyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Buterin, Shiba Inu varlıkları hakkında şunları kaydetmişti:

Cüzdanımda bulunan SHIB token’ların %90’ını yakmaya karar verdim. Geriye kalan %10’u ise bir hayır kurumuna bağışlayacağım.

Bununla birlikte Vitalik Buterin, Shiba Inu‘yu halka açık bir cüzdanda tutmanın asla bir seçenek olmadığını aktardı. Yalnızca güvenlik nedeniyle böyle bir işlem yaptığını belirtti.

Shiba Inu Varlıkları Nerede Tutuluyor

SHIB varlıklarının büyük bir kısmı Crypto.com, Huobi ve Binance kripto para borsalarına ait cüzdanlarda tutuluyor. İkinci en büyük Shiba adresi ise arzın yaklaşık %7’sine denk gelen 70 trilyon SHIB sahibi olan anonim bir balinaya ait. Anonim balina yaklaşık olarak 1.96 milyar dolar değerin Shiba Inu’yu cüzdanında bulunduruyor.

Dogecoin katili Shiba Inu, son dönemde en popüler kripto paralardan biri oldu. Dev borsalarda listelenme haberleri, balina alımları ve popülarite oranları ile inanılmaz bir ralli kaydeden SHIB, uzmanların yakından takip ettiği kripto paralar listesinde yer alıyor.

Öte yandan kurucu Ryoshi, milyarder iddialarını reddederek bir blog yazısında Shiba Inu varlığı bulunmadığını dile getirdi ve topluluğa, bakış açısını aşılamaya çalıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar