reklamı kapat

Ethereum Yatırımcılarını Korkutan Haber: ETH İçin Kritik Seviye!

Ethereum ince bir çizgi üzerinde kaldı!
13:44
26 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’un 450 dolar seviyesine değdikten sonra sert bir düzeltme yaşadığı ve bir türlü eski seviyesine değecek kadar yükselemediği biliniyor. Ethereum hala yükseliş olasılığına sahip olsa da uzman isimler bunun ancak uzun vadede görülebileceğinden emin.

Daha önce Ethereum tahminleri ile birçok kripto para yatırımcısının aklında yer edinen başarılı analist Josh Olszewicz, ETH/USD graifğini yorumladı ve korkutan tabloyu ortaya koydu. Olszewicz herkesin düşüş beklediği anlarda yaptığı yükseliş tahminleri ile tepki çekse de daha sonra bunlarla haklı çıkarak uzmanlığını kanıtlamıştı.

ETH Fiyatında 380 Dolara Dikkat

Kısa süre önce paylaştığı grafiğinde Ethereum’un 380 dolar desteğini kaybetmesinin, fiyatı 320 dolara kadar çekebileceğini vurgulayan analist, 380 doların oldukça kritik olduğunu belirtti. ETH/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 384 dolardan işlem görüyor ve kritik seviyenin hemen üzerinde yer alıyor.

Eğer ETH boğaları 384 doları kaybederse bunun ilerleyen günlerde 380 doların altına kadar inişi beraberinde getireceği tahmin ediliyor. Analiste göre ETH grafiğinde oluşan baş ve omuzlar formasyonu düşüşün bir hayli olası olduğuna işaret ediyor.

Tabii ki Ethereum fiyatının bu hareketi Bitcoin’den de etkilenecektir. ETH‘nin düşüşü büyük ölçüde Bitcoin’in düşüşünden kaynaklandı ve piyasanın değişmesi de yine BTC’nin elinde gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.