reklamı kapat

Ripple Ateş Üstünde: XRP Fiyatı Bu Seviyeye Kadar Düşecek Mi?

XRP fiyatının sert düşüşü hangi noktada duracak?
19:21
26 Ağustos 2020

Ripple (XRP) cephesinde yaşanan olumsuz gelişmeler, XRP fiyatının da doğal olarak bundan etkilenmesine yol açtı. Aslında kripto para piyasası genel olarak sert bir düşüş dönemine girdi ve aylardır devam eden boğa piyasasının bittiği düşünülüyor. Analistlere göre aylardır süren boğa piyasasının bitmesinin, lider kripto para birimi Bitcoin’in sert düşmesine neden olduğu düşünülüyor.

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.426 dolardan işlem görse de dün 11.000 dolara ve bazı borsalarda bunun altına kadar gerilemeler yaşandı. Ripple da bundan etkilenerek önemli destek noktası 0,28 doları kaybetti ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,277 dolardan işlem görüyor.

XRP Fiyatı Serbest Düşüşe Geçti

XRP/USD analizine bakıldığında fiyatın şu an için tam olarak ateş hattında olduğu görülüyor. XRP için 0,28 dolar seviyesi Bitcoin için 12.000 dolar seviyesine eşit olarak biliniyordu ve bunun kaybedilmesi ile beraber XRP’nin olası düşüşü hızlandı. 100 günlük basit hareketli ortalamanın da desteklediği 0,28 dolar noktası artık direnç olarak görülecek.

Şimdi ise fiyatın yavaş yavaş 0,2700 dolar noktasına, bunun devamında da 0,2620 dolar noktasına kadar düşeceği öngörülmekte. XRP fiyatı bu düşüşün ağırlaşması durumunda ise 0,23 dolara kadar düşerek 2020 yılının bütün getirisini bir anda silebilir.

Ripple’ın son günlerde yaptığı üç yeni başvuruya rağmen XRP fiyatının düşmeye devam etmesi, güçlü bir satış baskısı olduğuna işaret ediyor. Bu satış baskısı yatırımcılar için çok daha riskli bir hale gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.