X


Ethereum Fiyat Grafiği, XRP Yorumları ve Dogecoin Fiyatı Ne Söylüyor?

Kripto paralarda ciddi bir düşüş yaşanırken Ethereum, Ripple ve Dogecoin fiyat grafikleri kısa vade için nasıl ipuçları veriyor?
16:17
20 Temmuz 2021

Kripto para piyasası kıpkırmızı bir gün geçirirken Bitcoin ve altcoin’ler önemli destekleri kırdı ve Ethereum, Dogecoin, Ripple gibi popüler kriptolarda aşağı yönlü hareketler devam ediyor. Peki, bu düşüşler ne kadar devam edecek ve grafikler ne gibi ipuçları veriyor?

Ethereum Fiyat Grafiği

Ethereum bugün 1.800 dolarlık önemli desteği kırdı ve 1.700 dolara kadar geriledi. Bu noktada analistler 1.706 dolarda bir satın alma baskısının geldiğini ve grafiğin düşüşü tersine döndürmeye hazırlandığını düşünüyor. Eğer grafikler tersine dönerse ETH’un ilk hedefinin 2.018 dolar olacağı dile getiriliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yapılan açıklamalara göre Ethereum fiyatı 2.018 doların üzerine doğru bir hamle, yeni bir yükseliş trendinin başladığını ve alıcıların akıllı sözleşme coin’ini yeni seviyelere taşımaya hazır olduğunu gösterecek.

Ancak eğer 1.700 dolarlık seviye bir kez daha test edilir ve başarısız olunursa bu sefer fiyat 1.438 dolara kadar gerileyebilir.

XRP Yorumları

Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile devam eden davası sebebiyle XRP kendisinden beklenen performansı 2021 yılında sergileyemedi. XRP 0,60 dolarlık psikolojik seviyenin altına indikten sonra 0,51 dolara kadar geriledi.

Ethereum’da olduğu gibi XRP’nin de 0,51 dolarda satın alma baskısı ile bir miktar yükseldiği görülüyor. Analistlere göre, XRP 0,52 dolarlık seviyeyi kaybetmez ve 0,56 doların üzerine iğne atabilirse yeni bir yükseliş başlayabilir.

Ancak bu noktada 0,51 doların altının görülmesinin 0,45 dolara kadar başka bir düşüş grafiği başlatabileceği düşünülüyor. Analistler bu durumda günlük kapanışın oldukça önemli olduğuna dikkat çekiyor.

Dogecoin Kan Kaybediyor

Dogecoin 2021 yılında gerek sosyal medya desteği gerekse de popüler isimlerin desteği ile 0,73 dolara kadar yükseldikten sonra büyük bir düşüş yaşadı. Son düşüş ile birlikte 0.15 dolar seviyelerine kadar gerileyen DOGE’nin giderek kan kaybettiği görülüyor.

Her ne kadar hala piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para arasında yer alsa da Dogecoin’in yakın zamanda bu sıralamadan çıkacağı düşünülüyor. Analistler, piyasada yeni bir yükseliş dalgası başlaması halinde bile DOGE’nin beklenen performansı sergileyemeyeceği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar