X


New York Borsasında Kripto Odaklı Bir Fon Başladı!

New York borsasında yeni bir fon listelendi. Amerika kriptonun geleceği olmak için harekete geçti.
09:40
21 Temmuz 2021

Borsada işlem görmeye yeni başlayan fon kripto para madencilerini hedefliyor. Çevreci madencilik için altyapı firmalarına odaklanacak fon geleceğe erken hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere kripto para madencileri son karbon emisyonu FUD’larıyla artık yenilebilir enerjiye geçiyorlar. Bu tarz fonlara ciddi talep olacağı düşünülüyor.

Çevre Dostu Kripto Madenciliği Fonu

Amerika Birleşik Devletleri’nde çevre dostu kripto madenciliği yapan operasyonlara ve altyapı şirketlerine yatırım yapacak bir fon oluşturuldu. Viridi Cleaner Energy ismi ve “RIGZ” kısaltmasıyla New York Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen fon ana akım yatırımcıların ilgisini çekmek istiyor.

Viridi Funds tarafından oluşturulan fon, Bitcoin madenciliği için gerekli teknolojiyi üreten Samsung Electronics, Nvidia Corp. ve Advanced Micro Devices gibi markalara da yatırım yapacak. Yani kripto para madenciliğinin geleceğine dair büyüme potansiyeli olan her şey fonun ilgi alanına giriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Viridi Funds Ceo’su

Viridi CEO’su Wes Fulford şunları söyledi;

“Temiz enerji kaynaklarına odaklanacağız, Kuzey Amerika bölgesinde madencilerin yarıdan fazlası temiz enerji kullanıyor. Madenciliğin Çin’den ayrılması son derece güzel bir haber, Haziran başına göre şu an Çin çok düşük üretim yapıyor. Ağ artık çok daha merkezsiz olacak.”

Fulford aynı zamanda kripto para madencisi Bitfarms’ın eski yöneticisidir.

Kripto Madenciliğinin Güncel Görünümü

Dün CNBC’de yayınlanan güncel verilere göre Çin’in kripto para madenciliğini yasaklaması birçok iyi şeye sebep oldu. Artık eski ve yıpranmış makineler Çin kömürüyle çok daha az çalışıyor. Bunun yerine hidroelektrik santrallerinden beslenen ring cihazları çok daha verimli ve çevre dostu üretim yapıyor.

Geçtiğimiz dönemde 5. Sırada bulunan Kuzey Amerika artık Çin’den sonra 2. Sıraya yükseldi. Çin madencilerinin farklı bölgeler göç etmeye niyetli olduğunu düşünürsek, daha iyisi çok yakında olacaktır.  Kuzey Amerika bugünlerde küresel hash gücünün %17’sini temsil ediyor.

Çin kurduğu baskının sonucunda büyük bir gücü elinden kaybediyor. Madenciler eskimiş cihazları Çin’de bırakarak yeni sıfır mining araçlarıyla çok daha özgür bölgelerde üretimlerine devam ediyor. Uzak bölgelere gidemeyen orta ve küçük ölçekli operasyonlar ise Kazakistan’a akın ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar