X


Son Dakika: O Borsa, Kripto Tarihinin Finansman Rekorunu Kırdı!

Binance borsasına rakip olmak için ciddi çaba harcayan FTX hızla büyümeye devam ediyor!
10:59
21 Temmuz 2021

Kripto ticaret platformu FTX Sequoia Capital, SoftBank, Thoma Bravo, Ribbit Capital, Insight Partners dahil olmak üzere toplam 60’tan fazla yatırımcının katılımıyla 900 milyon ABD Doları tutarında B Serisi finansmanın tamamlandığını duyurdu.

FTX Rekor Yatırım

FTX kripto para borsası yatırım turuna Third Point, Lightspeed Venture Partners, Altimeter, BOND, NEA, Coinbase Ventures, Willoughby Capital, 40North, Senator Investment Group, Paul Tudor Jones Family Office, Izzy Englander, Alan Howard, VanEck, Hudson River Trading, Paradigm, Sino, Global Capital, Multicoin Capital ve Circle olmak üzere 60’ı aşkın kurum katıldı.

Yatırım miktarı 900 Milyon dolar olarak ölçüldü. Böylece şirket 18 Milyar dolar değerlemeye ulaştı. Kripto dünyasına yatırım yapan tüm büyük fonlar bu tura katılmış gibi görünüyor. FTX borsasının adını artık daha fazla duyabiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance ve FTX

Forbes’in Changpeng Zhao ile yaptığı röportajda CZ artık FTX hisselerine sahip olmadıklarını söylemişti. FTX küresel ölçekte yavaş ancak emin adımlarla genişliyor. Yerel düzenleyicilerle iyi ilişkiler kuran platform yasal düzenlemelere çok fazla dikkat ediyor.

Binance borsası ölçüsüz ve hızlı şekilde büyümüştü. Bunun bedelini de bugün yerel düzenleyicilerin öfkesiyle ödüyor. Yakın tarihli çıkan haberlerde FTX bunun tam tersini yapmaya çalıştığını söylemişti. Daha temkinli adımlar atacağını söyleyen borsa yavaş ancak sağlıklı biçimde büyüyeceklerini duyurdu.

Halen dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance düzenleyicilerle olan sorunlarını çözmek için ciddi çaba harcıyor. Fakat bu yönde henüz ciddi bir başarı yakalayabilmiş değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar