FTX Token Nedir?

FTX Token kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini sağlıyor.
21:00
12 Ocak 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

FTX, Antigua ve Barbuda’da yer alan bir şirket olan FTX Trading LTD’ye ait bir kripto para türev borsası olarak karşımıza çıkıyor. FTX, profesyonel yatırım şirketleri için güçlü, yatırıma ilk başlayanlar için kolay bir platform oluşturmayı amaçlıyor. Ayrıca bunların yanında FTX Token’ın Circle, True USD, Paxos ve Galois Capital gibi birçok büyük firmayla da ortaklığı bulunuyor.

FTX Token (FTX) Nedir?

Bir kripto para likidite sağlayıcısı olan Alameda Research tarafından tasarlanan FTX Token, kaldıraçlı işlemleri kullanan kullanıcıların güvenli ve otomatik bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmesini amaçlıyor. Dolayısıyla FTX sayesinde kaldıraçlı işlem ekosistemine güvenlik ve otomarik işlem unsurları entegre ediliyor…

FTX, kripto para türev borsasında düşük işlem ücretleri, düşük spread’ler, derinlikli bir emir tablosu, 101 kata kadar kaldıraçlı işlemler, USDT vadeli işlemleri, dünyadaki ilk endeks vadeli işlemleri ve stablecoin ödemeleri gibi birçok yenilikçi işlem bulunuyor.

FTX’i ürünleri arasında yer alan vadeli işlemler, platformda üç aylık ve sürekli olarak yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre sıfırdan tasarlanan vadeli işlem motoru kripto para endüstrisi için yeni standartlar getiriyor.

Bunların yanında kullanıcılar kaldıraçlı işlemler sayesinde yüksek kazanç elde edebiliyor. Yapılan açıklamalarda, kaldıraçlı işlemlerde kullanılan token’lar ERC 20 token’ları olduğu için istenilen her borsada bu kripto paralarla işlem yapılabileceği ifade ediliyor.

FTX Borsası Nedir?

FTX borsasında bir de OTC platformu bulunuyor. Bu platform 7 gün 24 saat boyunca Alameda Research tarafından destekleniyor. Bu platformda kullanıcılar 20’den fazla token ile işlem yapabiliyor.

Bunlarla beraber FTX Token platformunun FTT isimli kripto para birimi bulunuyor. FTT sahipleri haftalık satın alma ve ücret yakımı (burning fees), düşük FTX işlem ücretleri, OTC iadeleri, vadeli işlem teminatları ve sigorta fonu kazancı gibi avantajlara sahip oluyor.

FTX Token platformuna üye olduktan sonra kaldıraçlı işlemler, vadeli işlemler ve FTT işlemleri gibi birçok hizmetten faydalanmaya başlayabiliyorsunuz.

Bunun yanında FTX, tüm vadeli işlemler ve spot piyasalar için katmanlı bir ücret yapısına sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıca ücretler de maker ve taker olmak üzere ayrılıyor. FTX’in ayrıca bir referans programı, profesyonel yatırımcılar için bir VIP programı ve piyasa yapıcılar için bir Geri Döndürme Likidite Sağlayıcısı programı bulunuyor.

Bunlarla beraber FTT sahiplerine indirimli ücretler uygulanıyor.

FTX Token Nasıl Alınır?

Dünyanın en yüksek işlem hacmiyle öne çıkan kripto para borsası Binance, FTX Coin satın almak için tercih edilebilir. Binance platformu Türkçe dil desteği ve kimlik onaysız işlemlere izin vermesi sebebiyle tercih edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar