X

Ethereum (ETH) Fiyatının Sıradaki Hedefi Belli Oldu

Ethereum fiyatı için sıradaki durak neresi?
13:44
22 Kasım 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ve bütün kripto para sektörü son 1 haftadır inanılmaz bir yükseliş yaşıyor. Ethereum fiyatı son 1 aylık süreçte 400 dolardan 545 dolara kadar çıkmayı başardı ve herkes 2017 yılındakine benzer bir boğanın başladığını fark etti.

ETH/USD Yorumları

ETH/USD işlem çifti 545 dolar noktasından geri dönse ve buradaki direnç ile karşılaşsa da uzmanlara göre nihai hedef burası değil ve yükseliş bir süre daha devam edebilir. 2017 yılında yaşadığı çakılma sonrasına görülen en yüksek seviyesine kadar çıkan Ethereum bu yükselişin bir kısmını da Ethereum 2.0 gelişmesine bağlı.

Özellikle 400 dolar ve 500 dolar noktalarında çok güçlü dirençlerin olduğu biliniyordu ve Ethreum 2.0 haberi ile bu dirençler tek tek kırıldı. Eğer Ethereum fiyatı bu şekilde devam eder ve 525 dolar desteğinin altına inmezse kısa vadeli hedefin 710 dolar olduğu görülüyor. Tabii ki burada 550 dolar direnç noktasının da kırılması önemli. Analistler uzun bir süreden beri ETH/USD için temel direnç noktasının ise 625 dolar olduğunu vurgulamaktaydı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum Fiyatı İçin Hedef 709 Dolar

Popüler bir kripto para analisti ise Ethereum fiyatını 700 dolara kadar çıkartabilecek sebepleri açıkladı. NeKOZ olarak bilinen kripto para analisti, çizdiği grafikte ETH dirençlerini sıraladı ve fonlama oranının da yeniden nötr seviyeye düştüğünü gösterdi. Fonlama oranının nötr seviyeye düşmesi aslında her şeyin yoluna girdiğini ve alış baskısının bir süre daha durduğunu gösteriyor.

Genellikle bu sinyal yeniden yükseliş öncesinde görülür ve yatırımcılara yeniden alım fırsatı vermesi ile bilinir. Kripto para analisti çizdiği direnç noktalarına dikkat çekerek 525 dolardan sonra 709 dolara kadar ETH fiyatının önünde neredeyse hiçbir şey olmadığını vurguladı.

Yeni Boğaya ETH Önderlik Edebilir

Ethereum fiyatının yeniden 600 dolar üstüne çıkıp 700 doları hedeflemesi ise kesinlikle altcoinler için yeni bir boğayı başlatabilir. XRP fiyatı %40’lık inanılmaz bir yükseliş ile böyle bir boğa sezonu geldiğinde işlerin nasıl değişebileceğini göstermişti. ETH’nin kaldığı yerden yoluna devam etmesi ve yeniden fonlama oranını negatife çevirmesi ise uzmanlar tarafından “mega boğa” sinyali olarak görülüyor.

Tabii ki bunun tam aksi yönde gidiş de bir hayli mümkün. Bunun için ETH fiyatının 480 dolar desteğini kaybetmesi bile yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar