X

Ethereum’da Yeni Hedefler Belli Oldu: 800 Dolar Mümkün!

Analistlere göre ETH 600 dolara doğru hareket ediyor ve sonraki hedef 800 dolar.
18:45
21 Kasım 2020

Ethereum (ETH), geçtiğimiz 24 saatte yaklaşık yüzde 10 artarak 2018’den beri ilk kez 520 dolara kadar yükseldi. Önde gelen kripto para birimi şu anda günlük bazda Bitcoin’i (BTC) geride bırakıyor. Ancak haftalık bazda hala lider kripto para biriminin önde olduğunu belirtmekte fayda var. Analistler, piyasa hacmi bakımından ikinci en büyük kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda daha da yükseleceğini düşünüyor. Çünkü trend hala Bitcoin için olumlu görünüyor.

Ethereum’u Yükseliş Bekliyor

Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta 400 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kaldı ve 500 dolarlık psikolojik seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Bu sebeple analistler ETH’un güçlendiğini ve daha yüksek seviyeler için hazır olduğunu düşünüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Chase_NL kısa süre önce Ethereum’un uzun vadeli direnç seviyelerinin üzerine çıktığını gösteren aşağıdaki tabloya atıfta bulunarak bazı açıklamalar yaptı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Hedef 800 Dolar Mı, 600 dolar Mı?

Analist konuyla ilgili açıklamasında, “ETH ile ilgili her şey plana uygun giderse, gerçekçi fiyat hedefiniz nedir? Kişisel olarak, ivme gerçekten güçlüyse 600 dolara doğru potansiyel bir artışla birlikte haftalık 570 dolar seviyesinin görülmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı. Popüler analist grafiğe atıfta bulunarak, Ethereum‘un 600 dolar aralığında dirençlere doğru hareket edeceğini dile getirdi. Ayrıca 600 dolarlık seviyenin önümüzdeki haftalarda güçlü bir direnç seviyesi olarak hareket edebileceği de düşünülüyor.

Bazı analistler ise ETH’un 800 dolara kadar herhangi bir dirençle karşılamadan yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor. Ancak bu noktada 800 dolar gibi büyük bir artış için net açıklamaların bulunmadığını da belirtmekte fayda var.

Ethereum 2.0 Güncellemesi

1 Aralık itibariyle gerçekleşmesi beklenen ETH 2.0 güncellemesi ile sürekli yeni gelişmeler paylaşılmaya devam ediyor. Örneğin; Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde ETH2’nin token ekonomisi hakkında açıklamalar yaptı. Buterin açıklamalarında, “İki yıl içinde asıl görev inşa ettiğimiz şeyi istikrara kavuşturmak ve ona değer vermek olacak.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte ETH 2.0 yükseltmesi sebebiyle yatırımcıların piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’e olan ilgisinin arttığı ve bu sebeple fiyat artışının da büyük olasılıkla bu durumu takip edeceği düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar