X

Sıra Ripple’da: XRP Fiyatı Dakikalar İçinde 2020 Rekorunu Kırdı!

Ripple sergilediği büyük performans ile 0,38 doların üzerini gördü.
14:57
21 Kasım 2020

Tüm kripto para birimleri son zamanlarda göz kamaştırıcı bir performans sergiliyor. Ancak bugün piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan Ripple’ın (XRP) hamlesi herkesi şaşırttı.

Ripple Fiyatı

XRP, son üç yıldır sergilediği düşüş hareketi ile 2018 başından bu yana kötü performans sergileyen coin’ler arasında yer alıyordu. Hatta bazı isimler XRP’den tamamen ümitlerini kestiklerini ve değerin sıfırlanacağını dahi düşünüyordu.

Ancak Bitcoin’in başlattığı boğa koşusu tüm kripto para birimlerine yaramış gibi görünüyor. XRP fiyatı bugün saatler içinde 0,33 dolar bandından 0,38 dolara kadar yükseldi. 24 saat içinde yüzde 24 gibi büyük bir artış kaydeden XRP yazının yayına hazırlandığı sırada da 0,37 dolardan işlem görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak XRP bugünkü performansı ile 2020 yılı rekorunu da kırmış oldu ve şu anda piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi içinde en iyi performans sergileyen coin olarak kendisini gösteriyor.

13 Mart Çöküşü ve Toparlanma

Piyasaya “Kara Perşembe” olarak adını yazdıran 13 Mart çöküşünde Bitcoin %5 gibi büyük bir değer kaybetti. Bitcoin ile birlikte tepetaklak olan piyasada XRP de 0,13 dolara kadar geriledi. O zamandan beri XRP birkaç kez 0.33 doları aşmayı denedi ancak her seferinde ciddi reddetmelerle karşılaştı ve fiyat hızlı bir şekilde 0,30 doların altına geri çekildi.

Öte yandan günümüzde Bitcoin’in sergilediği muhteşem performans ile diğer altcoin’ler gibi XRP de cesaret buldu ve hızlı bir şekilde 0,30 doları ve ardından 0,33 doları geride bırakarak 0,38 dolara kadar yükseldi.

Bunlara ek olarak Ripple’ın Ethereum fiyatını takip ettiği de ifade edilebilir. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) da dün büyük bir atak yapmış ve çok önemli bir psikolojik seviye olan 500 doları aşmayı başarmıştı. Yazının yayına hazırlandığı sırada 509,71 dolardan işlem gören ETH, 519 dolara kadar ulaştı.

Ripple, Tether’i Geçecek Mi?

Ripple, üçüncü sırayı bu yıl Tether’a (USDT) kaptırdı. Ancak son artışlarla birlikte XRP yeniden üçüncülüğü almaya çalışıyor gibi görünüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada Tether’in piyasa hacmi 18,372,520,264 dolar iken XRP’nin piyasa hacmi 16,721,663,444 dolara ulaştı.

Eğer Ripple fiyatında artış devam ederse yakın zamanda XRP’nin yeniden üçüncü sıraya yerleşeceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar