X

Bitcoin 2021 Fiyat Tahmini

Bitcoin (BTC), 2020 yılında gözle görülür bir toplanma sergiledi.
13:49
21 Kasım 2020

2018 ve 2019 yıllarını düşüş grafikleri ile geçiren Bitcoin (BTC), 2020 yılında gözle görülür bir toplanma sergiledi. BTC bundan birkaç gün önce tüm zamanlar seviyesi 20.000 dolara çok yaklaştı ve 18.900 doları gördü.

Gelecek fiyat tahminleri konusunda birçok etkeni değerlendiren analistler 2021 yılında da Bitcoin fiyatındaki artışın devam edeceğini düşünüyor.

Bitcoin Artar Mı 2021

2020 Mayıs ayında gerçekleşen Bitcoin madencilik ödülü yarılanmasının 2020 yılı sonuna doğru bir boğa koşusu başlatması bekleniyordu. ancak koronavirüs salgını ile birlikte oluşan diğer küresel etkenlerin de etkisiyle Bitcoin muazzam bir artış yaşadı ve diğer altcoin’ler de bu artıştan payını düşeni aldı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Çoğu analiste göre tüm etkenler 2021 yılında da rallinin devam edeceğini gösteriyor. Hatta daha önce Bitcoin’i eleştiren bazı kişi ve kurumlar da artık BTC’nin 2021 yılında büyük fiyat artışları sergileyeceğini düşünüyor.

Örneğin; geçtiğimiz zamanlarda sıklıkla Bitcoin eleştirileri ile gündeme gelen JP Morgan Chase, önce kripto para birimlerine sıcak bakmış, ardından kendi kripto para birimini piyasaya sürmüştü. Banka yaptığı son açıklama ile Bitcoin konusunda da yanıldıklarını kabul etti ve BTC’nin 140.000 dolara kadar yükselebileceğini ifade etti.

JP Morgan Chase daha önce Bitcoin’in mevcut boğa piyasasında 19.000 dolara kadar yükselebileceğini ancak sonrasında serbest düşüşe geçeceğini dile getirmişti.

Bunlara ek olarak PayPal’ın kripto para dünyasına adım atmış olması da aslında BTC fiyatı üzerinde büyük bir etki yarattı. PayPal’ın Amerikalı kullanıcıları artık kripto para alım satım işlemlerini uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor ve 2021 yılında kullanım durumunun genişletilmesi planlanıyor.

Dolayısıyla PayPal’ın Bitcoin üzerindeki etkisinin henüz yeni başladığı ve 2021 yılında da devam edeceği düşünülüyor. Pantera Capital konuyla ilgili yayınladığı son raporda BTC rallisinin fitilini PayPal’ın ateşlediğini ancak PayPal etkisinin net olarak henüz görülmediğini ifade ediyor. Yani PayPal’ın etkisinin net olarak görülmediği bir piyasada bile BTC 18.900 dolar sınırına çıktığına göre analistler bu etkinin tam yansıması ile Bitcoin’in 2021 yılında çok daha yüksek seviyeleri görmesini bekliyor.

Bitcoin Yükselir Mi 2021

Yukarıdaki verilere ek olarak piyasanın popüler isimlerinden Alex Krüger de Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Tesla ve Bitcoin arasında bir benzerlik olduğuna dikkat çekti. Krüger’in açıklamalarına göre 2019 yılında Tesla’nın çizdiği hareketleri günümüzde Bitcoin sergiliyor.

Elde edilen bilgilere göre Tesla geçen yaz gördüğü düşük seviyelerden bu yana güçlü bir ralli yaşadı ve geçtiğimiz yıl Bitcoin’den bile iyi bir performans gösterdi. Dolayısıyla eğer Bitcoin’de de benzer bir durum gerçekleşirse BTC 2021 yılında 125.000 doları görebilir.

Aslında görüldüğü gibi lider kripto para birimi ile ilgili tüm tahminler 100.000 doların üzerinde bulunuyor. Bazı isimlere her ne kadar bu rakamlar ütopik gelse de 20.000 dolar da bir zamanlar ütopik rakamdı.

Bitcoin Düşer Mi 2021

Her ne kadar analistlerin çoğunluğu Bitcoin’in 2021 yılında artışına devam edeceğini ifade etse de son geri çekilmeler ve düzeltmelerle birlikte BTC’nin düşüş eğilimine geçeceğini düşünenler de var.

Bununla birlikte 2017 yılındaki rallide Bitcoin’e karşı çıkan, eleştiren, balon olarak nitelendiren çok fazla isim vardı. Ancak günümüzde bu isimler ya yorum yapmaktan kaçınıyor ya da fikirlerini değiştirdiler. Bu da aslında BTC için olumlu bir gelişme ve 2021 yılının tamamı ile ilgili net görüş belirtmek çok zor olsa da bu durumun en azından ilk çeyrekte artış ihtimalini arttırdığı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar