reklamı kapat

Ethereum Ağındaki Bitcoin Miktarı Rekora Koşuyor!

Ethereum ağındaki BTC miktarı hiç durmadan artmayı sürdürüyor.
15:00
16 Mayıs 2020

Ethereum (ETH) ağında kilit altında olan Bitcoin (BTC) miktarı 22,5 milyon dolara ulaştı ve Lightning Network üzerindeki BTC miktarının neredeyse iki katına çıktı. Merkeziyetsiz finans veya kısa adıyla DeFi sektörü Ethereum ekosisteminin en önemli unsurlarından birisi haline geldi. DeFi sektöründe son aylarda görülen hacklenme olaylarından sonra buna olan güven azalsa da ağdaki Bitcoin miktarının devamlı artması aslında sektörün büyümekte olduğunu gösteriyor.

Ethereum Ağındaki BTC Miktarı Artıyor

Mayıs ayından beri Ethereum ağında kilitli olan BTC miktarı (WBTC) neredeyse iki katına çıktı ve 22 milyon dolar nbarajı aşıldı. 1 Mart tarihinde ETH ağındaki WBTC’lerin toplam değeri 9,73 milyon dolar seviyelerindeydi ve artışın ne kadar fazla olduğu bu seviyeden de anlaşılabiliyor.

DeFi Pulse tarafından yayınlanan verilere bakıldığında da Bitcoin’in kendi Lightning Network protokolünden daha fazla BTC artık Ethereum ağında ve DeFi sektöründe bulunuyor. Lightning Network’ün ise şu an kilitli konumda sadece 9,2 milyon dolarlık BTC’ye sahip olduğu biliniyor.

DeFi bazılarına göre kripto para sektörünün geleceği olarak görülse de özellikle Lendf.ME platformunun yaşadığı saldırı bunun hala istenilen seviyede olmadığının düşünülmesine yol açtı. Saldırganlar olay yaşandıktan sonra hackledikleri kripto para birimlerini geri iade etseler de bu durum DeFi uygulamalarının hala ne kadar savunmasız olduğunun anlaşılmasına yol açtı.

Yine de merkeziyetsiz finans uygulamalarının kripto paralar aracılığıyla insanlara geleneksel bankacılık hizmetleri sunması, kesinlikle büyük değişimlere yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.