reklamı kapat

Altcoin Sezonu Başka Bahara Mı Kaldı?

Bitcoin'in piyasa hakimiyeti grafiğinde altın kesişim görüldü.
17:00
16 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 2 gündür görülen durgunluğuna rağmen bir ay içerisinde oldukça önemli bir ralliyi başarıyla tamamladı ve yeniden 9.000 dolar bandına kadar çıktı.  Bitcoin’in bu yükselişinin yanı sıra Ethereum (ETH) ve önde gelen birkaç altcoin de ciddi yükselişler elde etti.

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyetinde Altın Kesişim!

Kripto para piyasasının genel rallisinden sonra BTC’nin yavaş bir  düşüş trendine girmesi ise uzmanların çok beklenen altcoin sezonunun geliyor olabileceğini düşünmesine yol açtı. Önde gelen kripto para analistlerinden Josh Olszewicz ise 15 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada BTC’nin bu düşüşünün aslında bir ters köşe hamlesi olabileceğini vurguladı.

Altcoin sezonunun gelmesi için BTC’nin piyasa hakimiyetinin azalması, altcoin’lerin piyasa hakimiyetinin ise artması gerekiyor. Olszewicz ise yayınladığı Bitcoin’in piyasa hakimiyeti analizinde altın kesişim görüldüğünü belirtti. Altın kesişim aslında kripto para yatırımcılarının çokça duyduğu bir sinyal.

Daha önce fiyat grafiğinde altın kesişim görüldüğünde BTC fiyatının inanılmaz bir artış yakaladığına şahit olmuştuk. 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesişimi olarak da bilinen bu sinyal şimdilerde Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde görüldü.

Analist  de bu sinyal ile birlikte çok beklenen altcoin sezonunun gelme süresinin başka bahara kaldığını ima etti. 2017 yılındaki altcoin sezonunda Ethereum’un 1.400 dolara, XRP’nin ise 3 dolar üstüne çıkmış olması, bu gelişmenin neden bu kadar heyecanla beklendiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

  • Haci Dayi
    4 ay önce

    Bitcoin den baskasi bos hemde bombos Bitcoinde para olarak degil deger saklama araci olarak kalacak. Hele devletler ve facebook un librasi ciksin tum altcoinler copluk

    1