reklamı kapat

Bitcoin Yeniden 10.000 Doları Zorlamaya Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin beklenmeyen bir yükselişle 9.800 doların üstüne çıktı.
18:26
17 Mayıs 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaklaşık iki gündür oldukça durağan bir görüntü çizdikten sonra bu yazının kaleme alındığı an itibariyle beklenmeyen bir yükselişe geçerek 9.300 dolar seviyelerinden 9.810 dolar seviyelerine kadar çıkmayı başardı. BTC’nin altyapısal olarak çeşitli gelişmeler yaşandığı bilinse de böylesine ani bir yükselişi aslında çoğu kripto para analisti beklemiyordu.

Bitcoin 10.000 Dolara Yaklaştı

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.810 dolardan işlem görüyor ve yükselişin bugün 15.00 sularında başladığı ve birden üç tane devasa yeşil mum oluştuğu görülüyor. Kripto para piyasalarında böylesine beklenmeyen yükselişlerin art arda gelen ve hiçbir düşüş olmadan yeşil mumlarla gerçekleşmesi bunun çoğunlukla manipülasyon olduğunu göstermişti.

Daha önce de haftanın başında yine benzer bir yükseliş yaşanmış ve lider kripto para birimi 9.900 dolara kadar çıktıktan sonra sert bir şekilde 9.100 dolar bandına kadar düşmüştü. Piyasalarda fiyatı birden etkileyebilecek hiçbir büyük haber yok ve uzmanlar balinaların manipülasyonların karşı dikkatli olma çağrısında bulunuyorlar.

Bununla beraber BTC’nin ani yükselişinin altcoin’leri yerine mıhladığı görülüyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle bütün altcoin’lerin genel olarak %5’i aşmayan yükselişlere sahip olduğu görülüyor ve bu da aslında bütün paranın BTC’ye kaydığını göstermekte. Eğer BTC bu yükselişinde 10.000 dolardaki direnç noktasını kırabilirse gerçekten bu sefer ciddi bir FOMO başlayabilir ve yatırımcılar tarihe tanıklık edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.