reklamı kapat

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 16/05/2020

Bitcoin fiyat analizine göre düşüş bitecek mi?
21:00
16 Mayıs 2020

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç gün süresince önemli bir fiyat düzeltmesi yaşadı ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.455 dolardan işlem görüyor. Kısa süre içerisinde 3 kere 9.900 dolara kadar çıkıp 10.000 doları test eden BTC’nin yaşadığı bu düzeltme ise yatırımcılara daha fazla düşüş olabileceğini düşündürüyor.

Bitcoin Fiyatı

Aslında daha önceki testlerden de anlaşılabileceği üzere lider kripto para biriminin kırması gereken en önemli direnç 9.900 ve 10.000 dolar olarak biliniyor. 4 saatlik Bitcoin grafiğine bakıldığında BTC/USD işlem çiftinin fiyat düşüşünün %38,2’lik Fibo seviyesine yani 9270 dolara kadar devam edebileceği görülüyor.

Bunun yanı sıra 9.300 doların 50 günlük basit hareketli ortalama tarafından da korunuyor olması şu an için ayıların daha fazla aşağıya inemeyeceklerini gösteriyor. Eğer sert bir satış baskısı ile bu seviyenin de altına inilirse BTC’nin sıradaki desteği 9.112 dolar olacaktır. Bu da yaşanan düşüş ve satış baskısı ile BTC yatırımcılarının kısa süreliğine de olsa 8.000 dolar bandını görmesine sebep olabilir.

Bitcoin Yorumları

Fibonacci geri çekilme seviyesine bakıldığında %61,8’lik çizginni 8.850 ve 8.900 dolar bölgelerinde yer aldığı görülüyor ve fiyat bunun altına inerse iki seviye de destek değil direnç haline gelecektir. Bu da BTC’nin uzun vadeli yükselişini bir süre daha geciktirebilir. Korku ve Açgözlülük Endeksi ise şu an piyasaya korkunun hakim olduğunu ve fiyatın bir süre daha bu minvalde devam edebileceğini gösteriyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.