reklamı kapat

42 Milyon Dolarlık Bitcoin Ödenmezse, Trump’ın Sırları Ortaya Çıkabilir

Donald Trump'ın da gizli bilgilerini ele geçiren grup, 42 milyon dolarlık Bitcoin fidyesi istiyor.
19:00
17 Mayıs 2020

Fox News tarafından aktarılan bir habere göre, ünlü bir hacker grubu tarafından ABD’nin en büyük avukatlık firmalarından birisi olan Grubman Shire Meiselas & Sacks‘e yapılan saldırı oldukça kritik bir aşamaya evrildi. İlk başta Lady Gaga, Lizzlo ve Madonna gibi birçok ünlü ismin özel bilgilerini ele geçirdiklerini belirten saldırganlar, firmanın Bitcoin (BTC) veya Monero (XMR) fidyesi ödemesi koşuluyla bu bilgileri sileceğini açıklamıştı.

Donald Trump’ın Bilgileri de Bitcoin Fidyecilerinin Elinde

Saldırganların yaklaşık olarak 756 GB’lık gizli bilgiye ulaştığı biliniyor ve yeni yapılan bir açıklamada sadece ünlü isimlerin değil aynı zamanda ABD Başkanı Donald Trump‘ın da özel bilgilerinin ifşa edileceği belirtildi. Saldırganlar hukuk firması tarafından kendilerine 42 milyon dolarlık Bitcoin fidye ödemesi yapılmazsa bütün bilgileri 1 hafta içerisinde ifşa edeceğini belirtiyorlar.

Hukuk firması yetkilileri ise saldırganlara güvenemedikleri için fidyeyi ödemeyeceklerini açıkladılar. Konuya yakın olan bir kaynağın yaptığı açıklamada, fidye ödenmesine rağmen saldırganların yine belgeleri ifşa etme ihtimalinin bu ödemenin karşısındaki asıl engel olduğu belirtildi.

Daha önce sadece casus yazılımdan kaynaklı bir fidye olayı olan bu gelişme, ABD Başkanı Donald Trump’ın da olaya dahil olması ile birlikte çok daha farklı bir boyuta ulaşabilir. ABD kolluk kuvvetlerinin bu konuda ne yapacağı merakla beklenirken daha önce benzer Bitcoin fidye olaylarında çözüme ulaşılmış olması aslında umut veriyor olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.