reklamı kapat

Ethereum Long Pozisyonları Piyasaya Hükmediyor

ETH long’larında uzun süredir devam eden artış, ETh long’larının piyasaya hükmetmesine yol açıyor...
10:00
18 Mayıs 2020

Ethereum (ETH) long pozisyonları Mart ayı sonunda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmıştı. Ortaya çıkan verilere göre bu artış devam ediyor…

Son haftalarda her ne kadar Bitcoin ile birlikte tüm kripto para piyasasında artışlar görülse de Mart ayındaki çöküş sonrasında çoğu kripto paradaki long pozisyon sayısında düşüş yaşandı. Ancak Ethereum bunun tam tersi bir durumda yer alıyor gibi görünüyor.

ETH Long Pozisyonları

Ortaya çıkan verilere göre, 26 Şubat’ta rekor seviyelere ulaştığından beri büyük kripto borsası Bitfinex‘teki ETH/USD long pozisyonları %170 arttı. Hatta “Kara Perşembe” olarak tarihe geçen piyasa çöküşü dahi long pozisyonları üzerinde büyük bir etki yaratmayı başaramadı.

Bununla birlikte Cointelegraph’ın haberine göre ETH/BTC long pozisyonlarında da 2020’nin başından bu yana istikrarlı bir artış görülüyor. Ancak son zamanlarda ki artışın oldukça fazla olduğu ifade ediliyor. Mart 2019’dan 2020 Ocak’a kadar yaklaşık olarak %50’lik artış sergileyen ETH/BCH long’ları 2020 Ocak’ından günümüze kadar %83 oranında arttı…

Altcoin Long Pozisyonları

Son birkaç aydır piyasası meşgul eden iki önemli konunun, Bitcoin blok ödülü yarılanması ve ETH 2.0 güncellemesi olduğu göz önünde bulundurulduğunda diğer kripto paraların geride kalmış olması çok da şaşırılmayacak durum olarak karşımıza çıkıyor.

Örneğin; piyasa hacmi bakımından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP long’larında Kara Perşembe’den sonra iki gün içinde %40’lık bir düşüş görüldü. Bunun yanında Ethereum rakibi olarak lanse edilen Eos (EOS) 12 Mart’ta %20’lik bir düşüş yaşadı ve EOS/USD uzun süredir anlamlı bir iyileşme sağlayamadı. Ayrıca Tezos’un (XTZ) Şubat ayının ortasından Mart ortasına kadar %450’nin üzerinde toplanmasının ardından Kara Perşembe, açık XTZ long pozisyonlarında %70’lik bir çöküşü tetikledi.

Tüm bunların yanında lider kripto para birimi Bitcoin’in long pozisyonları son aylarda oldukça volatil bir tablo çiziyor. 2019’un sonlarına doğru dört hafta boyunca iki katına çıkan Bitcoin Long’ları yılbaşından sonra %40’lık bir düşüş yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun